Yeşil Koltuğa Ne Renk Perde Gider

Yazar: | Haziran 25, 2019
Save it
Pinterest

Koltukların renkleri belirlenirken öncelik uyumu nasıl oluşturacağınız olmalıdır. Bu noktada tercih edilen ve doğa rengi olan yeşilin seçimi güzelliği ile dikkat çekmektedir. Tabi ki merak edilen konu hiç kuşkusuz yeşil koltuğa ne renk perde gider konusudur. Perde evi hem dıştan hem de işten örten ve aynı zamanda evin vazgeçilmenizi oluşturan eşyalardandır. Cam özelliklerine ve tasarımlarına göre farklılıklar gösterse de yeşil koltuk ile uyumluluğu hiç kuşkusuz ferahlığı size sunacaktır. Hem sakin hem de huzurlu ortamı evinizde oluşturmanızda etkin rol oynayacaktır. Aksesuarlar ile bu ahengi oluştururken perdenin rolünü direk olarak ortaya çıkarmaktadır. Buna bağlı olarak perde renginde sarı ve maviyi dahil edebilirsiniz. Dahil edeceğiniz bu renkler sayesinde ev ortamı farklı dünyalara açılabilecektir. Misafir ya da ev sakinlerinin odada geçirdiği zaman dilimlerinde enerji de yüksek olacaktır.

Koltuk Rengine Göre Perde Seçimi

Koltuk Rengine Göre Perde Seçimi

Güzelliğin temelini odada oluşturmak adına seçilecek perdenin fonu, stili ve tasarımı her yönü ile koltuk ile uyum içerisinde olması gerekir. Koltuk rengine göre perde seçimi yapıldığında daha etkili ve görsellik açısından üst düzey güzelliği görmeniz mümkün olacaktır. Koltuk, duvar ve perdenin birbirini itici renklerden oluşması oda da basıklığa sebep olacağı gibi karamsarlığı da ortaya çıkartacaktır. Perde rengini açık renklerden yana seçmeniz aydınlık sunacaktır. Koltuklarınızda ki renklerle bağlantılı olması gerektiğini hiçbir zaman unutmayın. Uygulamalarınızı bu yönde yapmanız evde ki huzuru da tesis edecektir. Zıt renklerle kurulu odalarda negatif enerjiyi sizde hissedersiniz. Böyle bir ortamda zaman geçirmekte hem aile içi hem de misafirler açısında kötü olabilir.

Perde Koltuk Uyumu

Perde Koltuk Uyumu

Yeşil renklerin hakim olduğu koltuklarınıza sadece perde değil halı ve diğer aksesuarları da dahil etmeniz uyumu daha fazla artıracaktır. Bu noktada perde koltuk uyumu ek olan parçaları da es geçmemeniz gerekir. Yeşil koltuklarınıza uygun olabilecek krem rengi perde seçtiğinizde perdenin rengini çağrıştıran aksesuarlar ferahlığı ortaya çıkaracaktır. Böylece hayalini kurduğunuz odalarınızda hem siz hem de aileniz huzurlu olacaktır. Yaşam kalitesini artıracak bu tür eklentilerin es geçilmemesi gerektiğini unutmadan uygulamanız daha iyi olacaktır. Perde ve koltuk uyumluluğunu ayarlayıp harika tablolar ile odalarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Fon Perde Koltuk Uyumu

Yeşil Koltuğa Ne Renk Perde Gider konusunda hazırlamış olduğumuz galeriye göz atabilirsiniz. Size fikir verebilme adına farklı modelleri inceleyebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Krem Rengi Koltuk Takımına Perde başlıklı yazımız Koltuk rengine göre perde seçimi, Krem Rengi Koltuk Takımına Perde ve perde koltuk uyumu ile ilgili bilgiler vermektedir.

Save it
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir