Yeni Moda Ahşap Ofis Dekorasyon

Yazar: | Mayıs 6, 2017

Ofis dekorasyonu iş hayatının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dekor oluşturulmalıdır. İş hayatında rahat çalışma alanları verimi de artıracaktır. Ev dekorasyonunda herkes zevkine göre seçim yapabilir ancak ofis dekorasyonu gündelik yaşam pratikleri daha ağırlıklı olduğu için dekorasyon tasarımı, çalışanların verimini arttırmaya yönelik olmalıdır. Çalışanların ferah işyeri düzeninde, iş hayatının gerektirdiği zorluklara cevap vererek uyum sağlayacak nitelikte olmalıdır. Müşterilerin ağırlandığı, iş görüşmeleri yapılan ortamlar muhatabı etkilemeli ve iyi izlenim bırakmalıdır. Ahşap Ofis Dekorasyon ağır duruşuyla ortama ağırlık kazandırdığı için genel olarak ofislerde tercih edilir.

Sade ve Şık Dekorasyonlar

İşyerinin temel şartlarını gözeterek, belli bir estetik çizgiye sahip ofis dekorasyonu yapılması hem çalışanların hem de müşterilerin göz zevkine de hitap etmelidir. Ofis dekorasyonunda boğucu mobilya yoğunluğu yerine daha az mobilya döşenmeli ve mobilyalar çalışma ortamına uyum sağlamalıdır. İşlevsel olarak hazırlanmış mobilyalar fazla lükse kaçmadan estetik ortam sağlayacak şekilde olmalıdır. Ofis dekorasyonunda klasik, sıkıcı mobilyaları unutup farklı alternatiflere yönelmek için modern mobilyalarla ferahlık sağlanmalıdır. Yenilikçi ve çarpıcı görünen toplantı salonu düzenlemek müşterilerle yapılacak görüşmeler ve sunumlarda yeni ve taze imaj sergileyecek kadar estetik görünmelidir. Toplantı salonunda beyazın hakim olduğu mobilyalar modern görüntüyü sağlamak için en ideal seçim olacaktır.

Doğal Işık Alan Ortamlar Yaratılmalı

Çalışanların daimi vakit geçirdiği alanda kırmızı rengin serpiştirildiği örnekte doğal ışık alan bir dekorasyonda tüm gün bilgisayara da bakılması göz yorduğu için doğal ışık alan ortamlara göre masalar yerleştirilmelidir. Kırmızı rengin mobilyalarda değil ara ara duvar dekorasyonunda kullanılması beyaz kırmızı uyumuyla gösterişli çalışma alanları sunacaktır. Masaların dosya araç gereçleri yerleştirmek için dolapların kullanışlı olması, dekorasyon için duvar panoları gibi aksesuarlarla dışında lüzumsuz obje kullanılmamalıdır. Sade ve huzur veren ahşap ofis dekorasyon örnekleri kullanılmalıdır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Klasik Ofis Dekorasyon İçin Tavsiyeler 2017

Ofisinizi dekore etmekte zorlanıyorsanız fikir edinebilmek için ofis dekorasyonu fotoğraf galerimize bakabilirsiniz;

Bir yorum “Yeni Moda Ahşap Ofis Dekorasyon

  1. Mustafa

    ofis dekorasyonu için ahşap masa ve mobilya seçimleri gayet güzel duruyor yakın zamanda bende ofisim için gerekli mobilya seçimlerini yapacağım

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir