Yazlık Ev Balkon Dekorasyonu

Yazar: | Haziran 17, 2018

Yaz mevsimine hızlı bir şekilde giriş yaptığımız son günlerden herkes tatil ihtiyacı çekiyor diyebiliriz. Koca bir yılın stresi, yorgunluğunu çekerken hep tatilin hayali ile o anlara katlanmışsınızdır, eminim. Her yıl belirli dönemlerde tatile ayrılan günler çok önemli. Kısacası iş stresi, okul derken herkesin ortak hayalinin tatil olduğu kanısına vardık. Tatil seçeneklerine gelecek olursak kimisi her şey dahil otellere gidiyor, kimisi kamplara, kimisi pansiyona. Fakat her şey bir tarafa yazlık ev konforu bir tarafa. Yazlık ev konforundan vazgeçemeyen çok sayıda tatilci var. Öyle ki uzun vadede bu yazlık evler hem daha ekonomik hem de kendi evinizin rahatlığını sunuyor. Yılın belirli zamanlarının geçirildiği yazlık evlerin dekorasyonu ise asla ihmal edilmemesi gereken bir konu. Hele ki yazlık ev balkon dekorasyonu için ayrı bir önem belirtelim. Zira bütün yaz balkonu yaşam alanı haline getirmiş çok sayıda tatilci var. Bu sebeple de bu yazımızda yazlık evler için balkon dekorasyonu konusunu inceleyeceğiz.

Yazlık ev balkon dekorasyonu için kullanılabilecek mobilyalar nelerdir?

Dekorasyon denildiği zaman akla sınırsız öneri ve fikirler gelirken, balkon dekorasyonu denildiği zaman hayal gücü sınırlanıyor. Aslında asıl böyle alanların dekorasyonu hem çok zevkli hem de sınırsız hayal gücü barındırabilir. Dekorasyonun temel ögesi olan mobilyalardan bahsedelim biraz. Balkonlarda kullanılacak olan mobilyaların özellikle yaz aylarındaki o dik güneşten en az zarar görecek ürünler olmasını tercih etmelisiniz. Bu sebepten dolayı hasır, ahşap, metal ürünler kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Çünkü bu ürünler güneşten çok daha az zarar görürler. Bu materyallere sahip masa ve sandalyeleri isterseniz takım halinde isterseniz tek tek alabileceğiniz çok sayıda mobilya markası mevcut.

Yazlık ev balkon dekorasyonunda kullanabileceğim aksesuarlar nelerdir?

Yazlık ev balkonlarında kullanılan aydınlatma ortama çok güzel bir enerji vermekle birlikte çok da kullanışlı oluyor. Zira gündüz deniz, kum, güneş akşam ise balkonda okey, tavla, sohbet, muhabbet yazlıkçıların en sevdiği aktivitelerdendir. Balkonlarda doğru aydınlatma kullanılması akşamları da ferah bir görüntü elde edilmesini sağlar. Balkon korkuluklarında mutlaka askılı renkli saksılar tercih edilmelidir. Cıvıl cıvıl yaz mevsimine çok yakışacağı kesin!

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Teras Nasıl Dekore Edilir

Yazlık Ev Balkon Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Teras Daire Dekorasyonu İçin Hayal Gücünüzün Sınırlarını Zorlayın başlıklı yazımız teras balkon dekorasyonu, teras dekorasyonu modelleri ve teras tasarım örnekleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir