Yatak Odası Perdesi Nasıl Olmalı

Yazar: | Haziran 10, 2019

Yatak odası hiç kuşkusuz evin en odasıdır. Size ait ve sizi yansıtan bu odanın dizaynı ve kurulumunda tüm detaylar titizlikler irdelenmelidir. Elbette yatak seçimi, dolap seçimi, ayna, şifonyer gibi faktörleri doğru şekilde seçmelisiniz. Bunların seçimini bağlı olarak seçeceğiniz yatak odası perdesi nasıl olmalı? İnsanın en çok rahat ettiği yer yatak odası olduğu için uyumadan önce vereceği his ile uyandığınızda alacağınız his çok önemlidir. Bunu oluşturmanızda perde seçimlerine ayrı bir önem vermelisiniz. Dışarıdan hiçbir şekilde görülmeyecek düzene sahip olan bu odanın karmaşık ya da basık görünmesine neden olacak perde seçiminden uzak durmalısınız. Ayrıca odayı da küçük göstermemesine de dikkat etmelisiniz. Sıcak bir ortam oluşturmanız ve içinizi ferahlatacak yapıyı oluşturmanız bu sayede mümkündür. Böyle bir tasarımı da renklerin uyumu ile elde edebilirsiniz.

Yatak Odası Perde Seçimi

Yatak Odası Perde Seçimi

İster stor ister tül perde olsun hangisi daha çok hoşunuza giderse onu seçmek çok iyi olacaktır. Kişisel tercihinize kalmış olan bu seçim kullanım rahatlığını da beraberinde getirmelidir. Seçiminizde öncelikle kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra toz toplamayan ve hijyenik olması da çok önemlidir. Yatak odası perde seçimi yaparken hedeflediğiniz görünümü iyi belirlemelisiniz. Eğer eşyalarınızın ön planda olmasını düşünüyorsanız perdenin duvar rengi ile örtüşmesine dikkat edin. Renkli bir yatak odasına sahipseniz ve ortamın uyumlu bir şekilde olması da önceliğinizse eşyalarla ahenk içerisinde olan perde seçimi daha uygun olacaktır. Yatak odasında modern ve şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız da yere kadar uzanan kalın kumaşlı perdeler tamda size uygun olacaktır.

Yatak odası perde

Her sabah pozitif enerji ile uyanmanızda perdenin rolünün etkisini unutmayın. Yatak odası perdesi nasıl olmalı diye düşündüğünüzde bu seçeneği her zaman göz önünde bulundurun. Güne gözlerinizi ilk açtığınız yer olması da ne denli titiz olmanız gerektiğini göstermektedir. Doğru etkiyi elde edebilmeniz adına her zaman tercihlerinizi uyum üzerine kurmanız konforu da beraberinde getirecektir. İç açıcı bir yapı ile oluşturduğunuz yatak odası tam olarak hayallerinizde ki gibi olabilir. Dengeli yaklaşımlar sayesinde her zamankinden daha güzel oda size ait olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Aynalı Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası perdesi nasıl olmalı ile ilgili farklı düzenleri sizler için hazırladık. Hazırladığımız galeri sayesinde sizde kendi fikrinize yakın olanı seçebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Dar Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir ? başlıklı yazımız dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu, dikdörtgen yatak odası dizayn ve ince uzun yatak odası dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir