Yatak Odanızın Dekorasyonunu Tamamlayacak Perde Modelleri

Yazar: | Nisan 6, 2018

Yatak odaları evlerimizde özel alanlar olarak bilinen yerlerden birisidir. Yatak odalarında yatak, elbise dolabı, ayna dolabı, komidinler bulunmaktadır. Bu parçalar yatak odalarımızda kişisel eşyalarımızı ve daha pek çok ihtiyaçlarımızı koymamız için bizlere kolaylık sağlamaktadır. Yatak odası mobilyası seçiminden sonra yatak odalarında dekorasyonu tamamlayıcı perdeler de önemli bir yer tutmaktadır.
Yatak odasında perde seçimi yapılırken aslında tek bir kurala bağlı kalmamak gerekir. Mobilyaların rengi, yatak odasının duvarlarının rengi, kullanılan yatak örtüsünün şekli ve tasarımı da yatak odalarında perde seçiminde önemli bir yer tutmaktadır. Tüm bunlar değerlendirilerek yatak odası perdesi seçimi yapılırken bunlara uyumlu perde seçimi yapabiliriz.

Zevkinize Uygun Yatak Odası Perdesi Seçin

Yatak odanızda perde seçimi için zevkinize uygun yatak odası perde seçimi size bu alanda daha keyifli zaman dilimi geçirmeniz de yardımcı olacaktır. Güzel, huzur dolu uykuların yaşandığı bir yatak odası için zevkli içinizi ısıtan ve sizi rahatlatan perde modellerinden birini seçebilirsiniz. Perdenizin odaya uyum ve ahenk katması için yatak örtünüzle aynı desen ve renkte perde diktirmeniz odanıza hoş bir hava katacaktır. Yatak odanızda seçtiğiniz mobilyalara uygun olarak yatak örtüsü ve perdesi seçmeniz odanıza uyumlu ve estetik bir görünüm kazandıracaktır. Tüm bunlardan yola çıkarak diyebiliriz ki yatak odası perdeniz için seçim yapacağınız zaman odanızda yer alan mobilya ve diğer şeylerle uyumlu perde seçmeniz ideal olacaktır.

Yatak Odası Perdesinde Renk Seçimi

Yatak odalarınızı etkili bir estetik görünüme kavuşturacak olan yatak odası perdeleri seçilirken, yatak odası perdesinde renk seçimi de önemli bir ayrıntıdır. Odanızın havasını değiştirecek olan renk seçimi yatak odalarımızın perdelerinde seçilirken dikkatli olunmalıdır. Yatak odaları için mobilya seçiminde koyu tonlar tercih edenler perde ve yatak örtüsü seçiminde biraz daha açık renk seçebilir. Odayı boğmaması açısından uyumlu fakat açık tonlarda renk seçimi yapılabilir. Açık renk yatak odası mobilyası seçenler de yine mobilyaları ile uyumlu olacak şekilde daha koyu tonlarda perde ve yatak örtüsü seçimi yapabilirler.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ev Dekorasyonunuzu Tamamlayacak Uygun Perde Seçimi

2018 Yatak Odası Tül ve Perde Modelleri

Bir önceki makalemiz olan 2019 Tül Perde ve Fon Perde Modelleri başlıklı yazımız 2018 Fon Perde Modelleri, 2018 mutfak perde modelleri ve 2018 salon perde modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir