U Mutfak Dekorasyonu

Yazar: | Nisan 28, 2018

Herkesin farklılığı içindedir sözü boşuna değil kesinlikle. Farklılığı oluşturan yaptığımız tercihler ve seçtiğimiz ürünler değil midir zaten. Kıyafet alışverişimizde bile yaptığımız seçimler farklıdır. Dolayısıyla evimizi döşerken yaptığımız seçimler nasıl aynı olsun ki zaten. Kadınlar için evlerinin en önemli alanı mutfaklarıdır. Mutfaklarının kusursuz olmalarını isterler. Bunun yanında mutfaklarının ferah olması da onlar için oldukça önemli bir detaydır. Ferah bir mutfakta yemek yapmak sıkıcı olamaz çünkü. Ancak bazı mutfaklar her zaman büyük olamayabiliyor. Yine de ferah olamayacak anlamına gelmiyor. Özellikle küçük mutfakları kullanışlı ve ferah hale getiren u mutfak dekorasyonu fazlasıyla kullanışlı. Mutfağın her alanının etkin olarak kullanıldığı bir mutfak çeşidi olan u mutfak dekorasyonunda mutfağın üç duvarını da aktif olarak kullanma imkanınız vardır.

U Mutfak Dekorasyon Önerileri

Önce küçük mutfaklarda başlayan u mutfak serüveni daha sonra büyük mutfaklara da taşınmıştır. Mutfağın büyüklüğüne göre küçük u veya uzun u olmak üzere boyutları farklılık gösterebilmektedir. U mutfaklar geniş dolap barındırma imkanını kadınlara sunduğundan kadınların bir diğer tercih sebebidir. Geniş tezgah imkanı yani tercih ettiğiniz u şeklinin boyutuna göre size sunduğu tezgah imkanı da fazlasıyla ilgi görmektedir.

U Mutfak Dekorunda Boydan Boya Dolaplar Tercih Edin

U mutfak dekorasyonu boydan boya dolap imkanını sizlere sunmakla beraber tercihinize göre dolaplarınızın bir kısmından feragat edip oraya fırın veya mikrodalga gibi eşyalarınızı yerleştirebilir böylelikle her türlü mutfak eşyanızın toplu olarak durmasını sağlayabilirsiniz. U mutfak imkanı geniş dolap seçenekleriyle çok mutfak eşyası olan kadınlar için oldukça iyi bir tercih olacaktır. u mutfağınızın dolaplarınızı açık renk tercih ettiyseniz ona uygun açık renk bir parke ve renkli ve farklılık katacak tezgah renkleri ve aksesuarlar kullanmalısınız. Ancak mutfak dolaplarınızı koyu seçtiyseniz onları biraz olsun homojenleştirmek için parkeden itibaren açık renkten faydalanmalı ve ve seçtiğiniz dolap rengine uygun mutfak aksesuarlarıyla döşemelisiniz. Ama bu senenin u mutfak renkleri açık krem tonları, açık yeşil , açık pembe ve açık mavi tonlarıyla beraber renkli aksesuarlar eşliğinde devam etmektedir. Mutfakta sadelikten yana olanlar için mutfağı beyaz döşeyip mutfak aksesuarlarıyla beraber renk katmak isteyenler için bu moda halen devamlılığını sürdürmektedir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Açık Mutfak Dekorasyon Örnekleri

U Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

 

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “U Mutfak Dekorasyonu

  1. enes

    paylaşmış olduğunuz u mutfak dekorasyonu resimlerinden yola çıkarak kafamda güzel bi fikir oluştu yakın zamanda çalışma yaptıracağım

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir