Teras Nasıl Dekore Edilir

Yazar: | Haziran 23, 2017

Teras nasıl dekore edilir? Kapalı alanlarda geçen uzun bir kış mevsiminin ardından gelen o muhteşem bahar ve sıcak yaz aylarında çok kısa sürecek olan kısa ve güzel havaların tadını çıkarmak adına teraslarımıza dekorasyon yaparız. Teraslar öyle alanlardır ki; misafirler ağırlanır, yemekler yenir, güneşin keyfini çıkarttırır, dinlendirip deşarj eder. Bu sebepten dolayı da teras dekore etmek çok daha fazla önemli bir yere sahiptir. Teras dekorasyonları tıpkı ev dekorasyonları gibi çok fazla detay ve de titiz bir çalışma gerektirir. Nasıl ki ev dekorasyonunda odanın geometrik şekli, genişliği, yüksekliği, vs. gibi çok sayıda detaya dikkat ediliyorsa aynı hassasiyet teras dekorasyonu için de gösterilmelidir.

Teras nasıl yerleştirilse en doğrusu yapılmış olur?

Genel olarak herkes tarafından yapılan bir hatadan bahsedip bir de konu ile alakalı öneri vereceğiz. Teras dekorasyonu yapanların yaptığı en büyük yanlış mobilyaları doğru bir şekilde yerleştirmemektir! Bu sebepten dolayı da kullanılmış olan teras alanı verimsiz ve kullanışsız bir şekilde düzenlenmiş oluyor. Mobilya kalabalığı gibi bir görüntü yaşanıyor ve de hareket alanı kısıtlandığından dolayı insanlar terası kullanmaya sıcak bakmıyor. Bu sebepten dolayı teras dekorasyonunda ilk önce doğru bir yerleştirilme yapılmasına dikkat edin, gerekirse yardım alın. Kullanmak istediğiniz mobilyaları en verimli ve düzenli şekilde kullanmalısınız ki kullanım alanının dışında bir de hareket alanına sahip olun. Terasta kümeleşmiş kullanım alanları yapmalısınız. Yani masa, sandalyeler bir yerde güneşlenebilmek için almış olduğunuz şezlonglar bir yerde olmalı. Bu şekilde bir yerleştirme yaparsanız eğer belirli kullanımlar için mobilyalar yerlerini alacaktır ve de terasınızı en doğru şekilde kullanacaksınız.

Terasım için nasıl bir zemin seçimi yapabilirim?

Teras dekorasyonunun en önemli maddelerden birisi de zemin seçimidir. Bu seçimden önce terasın genel dekorasyonunu yapmış olmanız önemlidir. Doğal bir dekorasyon yaptıysanız ahşap bir zemin kullanmalısınız. Onarımları da kolay olduğu için tercih edilmesi doğru olacaktır. Seramik ya da fayans tercih edecekseniz eğer yine dekorasyonla uyumlu desenler kullanmalısınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Teras Daire Dekorasyonu İçin Hayal Gücünüzün Sınırlarını Zorlayın

 

Teras Nasıl Dekore Edilir diye merak ediyorsanız fotoğraf galerimizi ziyaret ediniz.

Bir önceki makalemiz olan Balkon Mobilya Dekorasyon Önerileriyle Balkonunuzu Canlandırın başlıklı yazımız balkon dekorasyon ürünleri, güzel balkon dekorasyonu önerileri ve küçük balkon koltukları ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Teras Nasıl Dekore Edilir

  1. Polina

    Teras dekorasyonu için zemini parke yaptırdık parkeye uyumlu mobilya seçimi ve sallanan ayaklı koltuk koyduk çok şık durdu

    Yanıtla
  2. Mehmet

    Teras dekorasyonu konusunda parlak fikirler vermişsiniz. Terası olan ve bu konuda değişimler isteyenler mutlaka bu yazıya bakmaları şart

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir