Teras Kat Dekorasyonu

Yazar: | Haziran 10, 2017

Teras mekanları her zaman için en iç açıcı, en dinlendirici, en huzur veren mekanlar olmuştur. Herkesin hayali olan teraslı evlere sahip kişiler şüphesiz ki çok şanslılar. Teras kat dekorasyonu fikirleri ile sizler de sahip olduğunuz teraslarınızı özenilesi hale getirebilirsiniz! Çok az eşya ve biraz emek ile elde edebileceğiniz birbirinden güzel dekorasyon örnekleri mevcut. Evlerin mevcut teras katları kapalı ise yapılabilecek dekorasyonda bir sınır yok! Tıpkı salon gibi, oda gibi, mutfak gibi rahatlıkla dekorasyon yapılabilir ve o alanlar günlük olarak çok rahat bir şekilde kullanılabilir.

Teras katta ne tarz aydınlatma ve aksesuar kullanılmalıdır?

Teras katlar eğer kapalı ise sarkıt ve büyük aydınlatmaların kullanılması çok hoş ve otantik bir görüntü yaratacaktır. Teras katlarda kullanılan zeminin ahşap olması da sarkıt aydınlatmalar ile birbirlerini bütünleyeceklerdir. Teras katlarda kullanılan lambaların avizelerinin doğal materyallerden yapılmış olması hem hoş bir atmosfer sağlar hem de güzel bir görsel oluşturur. Aksesuar kullanımına gelecek olursak teras katlarda kullanılacak olan uzun canlı bitkiler şüphesiz ki çok pozitif bir enerji verecek. Bitki ve çiçeklerin dışında yine doğal materyallerden üretilmiş olan ahşap ya da bambu duvar çerçeveleri, fenerler vs. mekanda sıcak bir görüntü sağlayacaktır. Teras katlarda bir köşede armut minderler ile oyun masası kullanılması da hem kullanışlı olacaktır hem de hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Teras katta duvarlar ve zemin nasıl olmalıdır?

Dekorasyon için emek sarf ettiğiniz terasınız uzun yıllar aynı şekilde kalsın mı istiyorsunuz? Öyleyse bir öneri verelim. Temel noktalar olan duvarlar ve zeminin yeterince sağlam maddelerden yapıldığından emin olun. Terasınız açık dahi olsa kötü hava şartlarından, güneşten, sudan vs. en az etkilenecek olan materyaller kullanılmalıdır. Terasınız kapalı ise yerlerin ahşap olması çok hoş bir görüntü ele etmenizi sağlar, aynı şekilde duvarlarda da ahşap kullanabilirsiniz. Fakat teras açık ise ahşap güneşten etkilenmese de sudan vs. etkilenecektir. Bu sebepten dolayı da açık teraslarda taş kullanılması tavsiye ediliyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Teras Dekorasyon Modelleri 2017

Teras Kat Dekorasyonu fotoğraf galerisi

Bir önceki makalemiz olan Fransız Balkonlu Salon Dekorasyon Örnekleri başlıklı yazımız balkon düzenlemesi, balkon süsleme fikirleri ve küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Teras Kat Dekorasyonu

  1. Ceylin

    Teras kat dekorasyon fikirleri için yazıdaki fotoğraflar baya yardımcı olacak gibi

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir