Teras Dekorasyon Modelleri 2017

Yazar: | Mayıs 29, 2017

Kullanım yaygınlığı her geçen gün artmakta olan, bazen dinlenmek için, bazen yemek düzenlemek için, bazen güneşlenmek için, bazen küçük partiler vermek için kullanılan teras dekorasyon modelleri de her geçen gün katlanarak artmakta. Tahmin edemeyeceğiniz kadar çok fazla dekorasyon seçeneğine sahip. Teras dekorasyonu terasın kapalı ya da açık olması ile de biçimlenirken hem ihtiyaçları karşılıyor hem de evlere şıklık katıyor. Artık teraslar sadece yemek yenilirken ya da mangal yakılırken kurulan masa sandalyeden ibaret olmayacak! Belki de evinizin en güzel mekanı olacak ve de kendinize orada bir yaşam alanı kurmak isteyeceksiniz!

Teras dekorasyonunun incelikleri

Teras dekorasyon edilirken dikkat edilmesi birkaç husus, öneri vardır. Bunların başında teraslarda büyük aydınlatma sistemleri, lambalar kullanmaktır. Teras dekorasyonunu bir salon gibi düşünebilirsiniz. Özellikle kapalı vaziyette olan terasların dekorasyonu için yüzlerce alternatif seçenek vardır. Kapalı bir terasa sahipseniz zemini tamamlayacak açık renk mobilyalar doğal taştan ya da ahşaptan yuvarlak bir amsa ve de yine doğal materyaller kullanılmış olan sarkıt lambalar harika bir dekorasyona imza atmanıza sebep olacaktır. Açık bir terasa sahipseniz de yerlerde ışık hüzmesi kullanmayı tercih etmelisiniz. Bu iki yöntemle kapalı terasınızda ya da açık terasınızda daha iç açıcı ortamlar yaratabilirsiniz.

Teras dekorasyonunda kullanabilecek materyaller nelerdir?

Son zamanlarda daha doğal görüntüler hit haline gelmiştir. Bu tarz görüntüler hem şık bir görüntü sağlar hem de doğaya yakın olduğu için daha pozitif bir ortam yaratır. Teraslarınızın duvarlarını taşlardan yaptırmanız da tam da bahsettiğimiz doğal ve şık görüntüyü yakalamanızı sağlayacaktır. Eğer terasınızın ortamı müsaitse zeminde ahşap materyal kullanmanız çok şık bir görsele sebep olur. Kullanılan ahşabın açık renkli ya da eskitme olması da yine ortamda daha ferah bir hava yaratacaktır. Teraslarınızda metalden yapılan sallanan sandalyeler kullanmanız, özellikle açık teraslarınızda vazgeçilmez alanınız olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Cam Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri

Teras Dekorasyon Modelleri 2017 fotoğraf galerimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir