Teras Daire Dekorasyonu İçin Hayal Gücünüzün Sınırlarını Zorlayın

Yazar: | Temmuz 25, 2017

Uzun ve zorlu kış aylarından sonra güneşin iç ısıtan yüzüyle karşılaştığınızda ilk iş olarak kendinizi teraslarınıza atmak istersiniz. Teraslı evlere sahip olanlar için gökyüzünü görmenize engel hiçbir şey olmayacak ve gönlünüzce bahar ve yaz akşamlarının tadını çıkarabileceksiniz. Dinlenmek, stres atmak ve yoğun iş günü ardından kendinize vakit ayırmak için rahat edeceğiniz ortam hazırlamanız gerekiyor. Teras Daire Dekorasyonu yaparken kendi tarzınızı, hayal gücünüzü kullanın. Gözünüze, gönlünüze hitap eden tamamıyla zevkinize uygun mobilyalar kullanarak ortamın ahengini değiştirin. Terasınızı bahçe havasına döndürmek için mutlaka çiçekleri bol bol kullanmanız gerekiyor. Farklı saksı tasarımları seçerek rengarenk çiçekler huzurunuzu artıracak detaylardır ve doğal ortamda daha çok dinlenirsiniz. Çiçekleriniz için palet saksılar yapabilir ve bunları meyve kasalarından sehpalar uyarlayarak bunları mobilyanıza uygun şekilde boyayabilirsiniz.

Teraslarınızda Bahçe Ortamı İçin Çiçeklere Önem Verin

Yazın ve baharın tadını çıkarabileceğiniz en keyifli yeriniz teraslarınız için harika ortamlar yaratmak size düşüyor. Teraslarınızda rahat oturma grupları, özenerek seçtiğiniz şık bir şemsiye veya tente düşünebilirsiniz. Zevkinize uygun bir yemek masası, hasır şezlonglar, rahat edebileceğiniz minderler sayesinde rahatlığınızı katlayacaksınız. Rengarenk çiçeklerle oluşturduğunuz terasınızda bahçe rahatlığına ve konforuna kavuşacaksınız. Mükemmel peyzaj uygulanan teras dekorasyonu göz alıcı ve huzur verici olacaktır.

Rahatlığınız İçin Teras Mobilyaları

Sıcak yaz günlerinde gündüzleri olmasa da akşam serinliğinden faydalanabileceğiniz teraslarınızda keyifli mangal partileri yapabilirsiniz. Şık bir terasta yemeklerinizi yiyebilir ve çay saatini burada geçirebilirsiniz. Uygun şekilde dekorasyon için terasınızda dayanıklı seçtiğiniz mobilyalar yağmurdan, güneşten etkilenmeyecek kadar dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek kadar kalıcı olması için demirden yapılan mobilyaları da düşünebilirsiniz. Üzerlerinde rahat edebileceğiniz büyük minder ve yastıklar kullanabilir ve her sezon yeni moda renklere uygun şekilde kumaş alarak hazırlayabilirsiniz. Teras dairelerde genellikle terasın girişinde küçük bir alan bulunur ve bu iki alan birleştirilerek bütünlük kazandırılabilir. Arada bulunan sürgülü camı açarak daha geniş bir terasa sahip olabilirsiniz. Terasınızın duvarlarına ve tavanına öneri olarak modern aydınlatma ürünleri yerleştirebilir ve gönlünüzce burada vakit geçirebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Cam Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri

Teras Daire Dekorasyonu fotoğraf galerimizle hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın.

Bir önceki makalemiz olan Dar Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı yazımız balkon süsleme, balkon tasarım fikirleri ve küçük balkon dekorasyon fikirleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir