Salonunuzun Şıklığını Tamamlayacak Halı Modelleri

Yazar: | Temmuz 29, 2017

Salonlar evlerin yaşanılası en ayrıcalıklı yerlerinden birisidir. Dost ve sevdiklerinizle güzel anıların ve paylaşımların yapıldığı yerlerden birisidir. Bu açıdan salonların dekorasyonu önemli bir yer tutar. Şık ve modern bir salon olarak bu odanın dizayn edilmesi çok kişi tarafından arzu edilen bir durumdur. Salon şıklığı için odadaki duvar süslemelerinden tavan aydınlatmalarına kadar pek çok ayrıntı salonların şıklığını arttırır. Aynı şekilde salon şıklığında halı modelleri de önemli bir yer tutar. Salonunuz için alacağınız halılar salonunuzda ki havayı değiştirecek olan en önemli etkenlerden birisidir. Bu açıdan salonunuza halı seçerken dikkatli ve titiz bir şekilde halı modeli seçmenizi öneririz. Bu konuda sizlere yardımcı olabilecek bazı ayrıntıları sizlerle paylaşalım.

Şık Bir Salon İçin Modern Halılar Seçin

Salonunuzda modern bir hava oluşturmak istiyorsanız şık bir salon için modern halılar tercih etmenizi öneririz. Zamanı en iyi şekilde yansıtacak özellikte olan modern halılar ile salonunuzun ortamını bir anda değiştirebilirsiniz. Bunun için modern görünüme sahip halılar ile salonunuz zenginleştirebilirsiniz.
Modern halılarda sıra dışı desenler, canlı ve hareketli renkler odaya canlılık katabilir. Halınızın estetik görünümde olması da odaya ayrı bir güzellik katacaktır. Seçtiğiniz modern halınız ile salonuz daha da şık hale gelecektir. Bu konuda piyasadaki modern halı örneklerini inceleyerek kararınızı ona göre verebilirsiniz.


Salonunuzdaki Mobilyalarla Uyumlu Bir Halı Seçin

Halı seçimi yaparken şık bir salon için halı seçiminde mobilyalar ve hatta perde ve evin duvarları ile uyumlu olabilecek şekilde halı seçmeniz salonunuzun daha da şık hale gelmesi konusunda size yardımcı olacaktır. Bu açıdan halı seçimi yaparken mobilyaların renk ve deseni, perdelerin rengi halı seçiminde karar vermenizde etkili olacaktır. Renk uyumu olarak örnek verecek olursak bordo ile krem uyumu, yeşil, hardal uyumu, pembe, lila uyumu gibi renk uyumlarını örnek verebiliriz. Hangi renkleri salonunuzda ön plana çıkardıysanız halı modeli seçerken de gerek renk uyumluluğu açısından gerekse desen açısından evin mobilya ve perdesiyle uyumlu özellikler gösterecek şekilde halı modeli seçmenizi tavsiye ederiz.

Birbirinden şık salon halı modelleri için fotoğraf galerimizi ziyaret ediniz.

Bir önceki makalemiz olan Küçük L Salon Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı yazımız küçük salon dekorasyonu örnekleri, l salon yerleşim planı ve salon dizaynı nasıl olmalı ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Salonunuzun Şıklığını Tamamlayacak Halı Modelleri

  1. Başak

    salon şıklığında halı modelleri konusunda dikkat edilecek en büyük detay oturma grubuyla halıların uyumlu olması ve birbirini tamamlaması gerekir sonrasında zaten şık bir görsel oluşuyor 🙂

    Yanıtla
  2. Banu

    Salon mobilyalarını aldıktan sonra uygun halı bulmakta gerçekten zorlandım sonra zıt renkleri seçmek gibi bir fikir geldi aklıma ve bence mobilyalar ile zıt renkli halılar daha güzel oldu.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir