Salonlarda Yeni Dekorasyon Anlayışı

Yazar: | Mart 5, 2018

Dekorasyonun yeni ismi Amerikan tarzıdır. Özellikle yeni yapılan yapıların birçoğunda bu tarz dekorasyonlar sıklıkla tercih edilmektedir. Büyük şehirlerde yapılan 1+1 ya da 2+1 mekanların mekandan tasarruf etmek için Amerikan tarzı salon ve mutfak kullanması kişilerinde işini kolaylaştırmaktadır. İlk bakıldığında Türk yapısına pek uygun değilmiş gibi görünse bile bekar ya da evli fark etmeden artık hemen hemen herkesin tercihi Amerikan tarzı salon dekorasyonu olmaktadır.

Amerikan Tarzında Salon Kullanımı

Amerikan tarzı salon dekorasyonu diğer dekorasyonlarda olduğu gibi basite alınması gereken bir durum değildir. Amerikan tarzı denildiğinde akla mutfağında dahil olduğu bir salon gelmektedir. Bu nedenle iki mekanı bir düşünmek ve dekorasyonu buna göre yapmak gerekmektedir.

Salon grubu için oturma grubu seçimi öncelikle mutfakla uyumlu olmalıdır. Mekanın büyüklüğünü de göz önüne alarak oturma grubunu seçebilirsiniz. Bu tarz dekorasyonlar daha çok küçük mekanlar için yapılmaktadır. Bu nedenle L oturma grupları bu alanlarda daha fazla kullanılmaktadır. L oturma grupları içinde bir de fonksiyonel olan grubun seçilmesi daha doğru olacaktır.

Vitrin takımı yerine sadece TV ünitesi bu grupta kullanılmaktadır. Mutfağında içinde olması vitrin kullanımını gerektirmemektedir. Abartılı olmayan rafları ve kapalı bölümleri olan bir TV ünitesi Amerikan tarzı salon dekorasyonu için en uygun seçimdir.

Amerikan Tarzda Dekorasyonda Püf Noktalar

Amerikan tarzı salon dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mutfak dekorasyonuyla birlikte yapılmasıdır. Mutfağı ayrı bir bölüm olarak göstermek istediğinizde iki alanı birbirinden ayıran bir yemek masası tasarımıyla bu bölümleri ayırabilirsiniz. Bir görünüm elde etmek istediğinizde mutfak önünü açıkta bırakarak daha geniş bir alan yaratabilirsiniz.

Salon takımı seçilmesinde mutfağınızın klasik olmasından yola çıkarak daha klasik tarzda mobilyalar seçilirken modern ve rahat bir mutfak kullanımı söz konusu olduğunda rahat ve canlı renklerde oturma grupları tercih etmelisiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dikdörtgen Salon Dekorasyonu 2017

Hali ve perde seçimleri de aynı şekilde mobilyalara uyumlu olmalıdır. Bu tarz mekanlarda orta sehpası kullanmak çok gerekli olmadığı için mesafeyi öldürmeden sadece oturma grubu ve bir TV ünitesiyle daha geniş ve ferah alanlar yaratabilirsiniz.

Ayrıca incelemek isteyebilirsiniz; https://www.dekortrendleri.net/amerikan-mutfak-salon-dekorasyon-fikirleri/

Amerikan Tarzı Salon Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Salonlar İçin Farklı Alternatifler başlıklı yazımız dar salonlar için dekorasyon önerileri, dar salonlar için koltuk takımı ve dar uzun salon nasıl yerleştirilir ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir