Salonlarda Farklılık Arayanlar İçin Beyaz Gri Salon Dekorasyonu

Yazar: | Ağustos 6, 2017

Salon dekorasyonu dışarıdan bakıldığında çok kolay gibi gözükmektedir. İşin içine girdiğinizde durumun böyle olmadığını görebilirsiniz. Dekorasyon işi başlı başına detayların birbiriyle uyumundan meydana gelen bir olgudur. Bu nedenle renkleri trendleri, mobilyaları, kullanım malzemelerini, halıları, perdeleri, duvar boyalarını ve duvar kağıtlarını gibi takip etmeniz gereken birçok konu bulunmaktadır. Salonlarını dekore etmek isteyen ve fikir sahibi olmayan bireyler için önerimiz son dönemin en trend dekorasyonu olan beyaz gri salon dekorasyonu tam size göre.. Burada önemli olan mekanın büyüklüğüdür. Küçük mekanlar için nasıl bir dekorasyon yapılacağı büyük mekanlar için nasıl bir dekorasyon yapılacağı yazımızda detaylı olarak anlatılmaktadır.

Küçük Mekanlarda Beyaz Gri Dekorasyonu

Beyaz gri salon dekorasyonu küçük mekanlarda da uygulanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken renk dağılımıdır. Mekanın küçük olması açık renklerin daha ağırlıklı kullanılmasını gerektirmektedir. Gri tonu yoğun şekilde kullanmanız mekanı daha küçük gibi gösterecektir.
Mobilya seçiminde gri rengin açık tonlarını tercih edebilirsiniz. Pembe tonlu yastıklarla gri tonunu daha canlı bir hava kazandırmanız da mümkün olmaktadır. Duvarlar beyaz seçimi daha doğru olacaktır. Bir duvarda duvar kağıdı kullanımı yapabilirsiniz. Genellikle tercih edilmesi gereken ise aynadır. Küçük ve dar mekanlarda ayna her zaman mekanın daha büyük gözükmesini sağlamaktadır.
Halı ve perde seçimlerinde de gri tonlarından gidebileceğiniz gibi beyazın tonlamalarını da yakarabilirsiniz. Vitrin ya da TV ünitesinde beyaz ve açık lake kullanmanız daha doğru olacaktır.

Büyük Mekanlarda Beyaz Gri Dekorasyonu

Beyaz gri salon dekorasyonu büyük mekanlarda daha fazla kendini göstermektedir. Burada gri tonunu direk duvarlarda kullanabilirsiniz. Koyu renk yerine açık gri seçilmesi ve oturma grubunda da kırı beyaz tonlarına gidilmesi mekanı oldukça nezih gösterecektir. Halı seçiminde gri tonlarından devam ederek perde seçimlerinde de kırk beyazdan yola çıkabilirsiniz. Büyük mekanlar için koyu tonlarda gri duvar kağıdı tek bir duvarda kullanıldığında ağrı bir hava katmaktadır. Duvar kağıdı kullanılan duvar önüne oturma grubunun konması ve açık tonların tercih edilmesi dekorasyonu tamamlamaktadır. Dekorasyon objelerinden de gri tonlarından yola çıkarak son noktayı koyabilirsiniz. Böylece göze hitap edecek kalitede yaptığınız salon dekoru tamamlanmış olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bu Basit Süsleme Püf Noktalarıyla Küçük Salonunuzu Büyütün

Beyaz Gri Salon Dekorasyonu Fotoğraf Galerisi

Bir önceki makalemiz olan Salonunuzun Şıklığını Tamamlayacak Halı Modelleri başlıklı yazımız 2017 halı modelleri, modern halı modelleri ve renkli halı modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Salonlarda Farklılık Arayanlar İçin Beyaz Gri Salon Dekorasyonu

  1. Çilek

    beyaz gri sadece salon dekorasyonu için değil ev içi dekorasyon olarak her alanda kullanılabilir renkler benim çok hoşuma gidiyor

    Yanıtla
  2. Sibel

    beyaz gri salon dekorasyonunu ilk olarak mutfağım da kullanmıştım şimdi salonumda deneyeceğim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir