Salonlar İçin Farklı Alternatifler

Yazar: | Ocak 9, 2018

Dekorasyon işinde en çok dar alanları dekore ederken zorlanmaktayız. Hele ki bu mekanlar oturma odası ya da salon gibi günlük yaşamın uzun vakitlerini geçirdiğimiz alanlar olduğunda iş daha da zorlaşmaktadır. Bu tarz mekanları dekore etmek için birkaç noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktaların gözden kaçırılması ve uygun seçimlerin yapılmaması halinde odalar oturma alanı halinden çıkarak daha çok bir depo görünümü kazanmaktadır. Dar ve uzun salon dekorasyonu için de belirli noktalara dikkat etmek ve bu tüyolardan yola çıkarak dekorasyonu yapmak yaşam alanınızı öldürmeden ve hayatınızı zorlaştırmadan oturma alanları yaratmanızı sağlayacaktır. İşte size tavsiye edebileceğimiz dar alanlar için dekorasyon tavsiyeleri.

Dar Ve Uzun Salonlar İçin Mobilya Seçilmesi

Dar ve uzun salon dekorasyonu için ilk uyulması gereken kuralların başında kendinize yürüme alanı bırakmanızdır. Mekanın dar ve uzun olması yürüme mesafesini kısaltmaktadır. Bir de mobilyalarla bu alanın tamamen kapatılması geçişlerinizi zorlaştıracak ve günlük yaşamınızı zor hale getirecektir. Bu nedenle uzun alanlarda bir alanda mobilyaların toplanması ve diğer alanın tamamen boş bırakılması mekanın verimli kullanılması açısından önemlidir.

Bu tarz mekanlarda büyük ve birden fazla oturma grubu seçilmesi yerine L tarzında oturma gruplarının kullanılması daha doğru olmaktadır. Mekandan tasarruf edebileceğiniz gibi duvarın bir kısmı koltukla kaplanacak ve oturma alanı olacak karşı duvar kısmı ise rahat hareket etmeniz için size kalacaktır.

Uzun Salonlarda Mesafelerin Ayarlanması

Dar ve uzun salon dekorasyonu içinde önemli olan mobilyaların oda içine yerleştirilmesidir. Burada önemli olan küçük ve kullanışlı mobilyalar seçilmesidir. Örneğin yemek masası seçiminde küçük bir masa seçilmesi ve gerektiğinde büyütülmesi sizin için daha kullanışlı olacaktır. Büyük vitrinler yerine duvara monte edebileceğiniz ince tarzda TV ünitesi tercih edilerek de mekanda ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu tarz dar ve uzun mekanlarda ayna kullanımını yaparak da mekanı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Modern Salon Dekorasyon Fikirleri 2017

Renk seçimlerinde de koyu renklerin seçilmesi odanızı daha kasvetli hale getirecektir. Bunun yerine açık tonları seçmeniz daha aydınlık bir oda elde etmeniz yapılması gereken doğru seçimdir.

Ayrıca Göz Atabilirsiniz; https://www.dekortrendleri.net/dar-uzun-salon-dekorasyonu/

Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Eskimeyen Chester Salonların Tarzından Güç Alın başlıklı yazımız chester koltuk kullanışlı mı, chester koltuk perde uyumu ve chester koltuk renkleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Salonlar İçin Farklı Alternatifler

  1. yaren

    uzun ve dar salon dekorasyonu konusunda fikir arayanların mutlaka bu yazıdan faydalanması gerekiyor bilgiler için teşekkürler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir