Rustik Salon Dekorasyon Fikirleri

Yazar: | Mart 20, 2018

Son dönemlerin ve 2018 yılının başında en popüler salon dekorasyonu tercihleri arasında yer alan Rustik Salon Dekorasyonu, özellikle klasik apartman dairelerinden sıkılan kişilerin tercih ettiği bir tarzdır. Eskiye ve doğaya özlem duyan kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan rustik dekorasyon, köy evi veya köy görünüşünde olan modern evler demektir.

Rustik salon dekorasyonu yapmak için mümkün olduğunca az işlenmiş, doğal ve eski gibi görünen ürünler tercih etmelisiniz. Duvarlara ise taş görünümü veren kaplama modelleri kullanabilirsiniz. Eski şatoların ve köy evlerinin görüntülerini yansıtacak olan rustik dekorasyonlarda kocaman perdeler de kullanabilirsiniz. Eğer pencereleriniz büyük değilse eski görünüme sahip olan keten veya kadife kumaşlardan yapılan, yere kadar uzanan perdelerin tercih edebilirsiniz.

Rustik Salon Dekorasyonu Yaparken Doğal Güzellik Sağlayın

Oldukça tarz bir dekorasyon fikri olan rustik salon modelleri, doğadan alınan ve herhangi bir işlemden geçmeyen bütün materyallerle sağlanabilir. Doğadan alınıp direk olarak salonlara uygulanan taşların dekorasyon uygulaması da son derece kolaydır. Klasik aynı zamanda da bir o kadar modern duran bir görünüme sahip olmak istiyorsanız eskitilmiş görünüme sahip olan parçaları da tercih edebilirsiniz.

Doğallığı ve huzuruyla ilham verici olan salonların anahtar kelimesi doğallık olsa gerek. İşlenmemiş olan ağaçların kullanıldığı mobilyalar, en güzel tonların bir arada bulunduğu keten kumaşlar ve örgülerle süslenen eşyalar rustik salon dekorasyonunda olmazsa olmaz parçalardır.

Rustik Dekorasyonda Püf Noktalar

Yeşilin her tonu yaşam alanınızda önemli bir parça olmayı temsil eder. Kocaman salon bitkileri, harika bir atmosfere sahip olmanızı sağlayabilir. Koyu renkte tercih edilen mobilyaların yanı sıra koltuk kaplaması, halı ve perde gibi ürünlerde açık renkler tercih edebilirsiniz. İşlenip cilalanan ve ağaçtan üretilen mobilyalar can alıcı bir detay olabilir.

  • Salonu dekore ederken az işlenmiş ve doğal malzemeler kullanın.
  • Metal, keten ve ahşap gibi doğal kumaşlar kullanmaya özen gösterin.
  • Görünümü çok daha kuvvetlendirmek isterseniz eşyaları eskiciden almayı deneyebilirsiniz.
  • Tavandan geçen ahşap parçalar, ahşap kolonlar, ağaç parkeler ve sıvalı bırakılmış gibi görünen duvarlar Rustik Salon Dekorasyonu fikirleri arasında yer alır.
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Chester Salon Dekorasyon 2017

Rustik Salon Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Salonlarda Yeni Dekorasyon Anlayışı başlıklı yazımız açık mutfaklı küçük salon dekorasyonu, amerikan mutfak salon modelleri 2018 ve salon ve mutfak birarada dekorasyon ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Rustik Salon Dekorasyon Fikirleri

  1. Pamuk

    evine farklı bir hava katmak isteyenler rustik salon dekorasyonu konusundan faydalanabilir still olarak çok hoşuma giden fikirler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir