Profesyonel Avukat Ofis Dekorasyon Fikirleri

Yazar: | Mayıs 8, 2017

Avukatlık bürosu her şeyden önce ferah mekanlardan oluşmalıdır. Başlı başına ağır iş dalı olan avukatlık da detayların son derece hakim olduğu, hukuk alanında çalışan insanların konsantrasyonları da kendilerini işlerine vermeleri için önemlidir. Avukat Ofis Dekorasyon önerilerinde çalışanların, avukatın ve müvekkillerin dikkatlerini dağıtacak detaylardan uzak durulmalıdır.

Avukatlık Ofis Dekorasyonda Önemli Olan Ferah Olmasıdır

Ofis dekorasyonunda ferah alanlardan oluşmalı ve yerleşimi müvekkil ve müvekkil olmaya aday olan kişilerin açısından da değerlendirilmesi gerekir. Görüşme esnasında müvekkile sıkıntı vermeyecek derecede aydınlık ve buna uygun renk tonuyla tasarlanmasına özen gösterilmelidir. Dekorasyon da huzur veren mavi rengi dinginlik verecektir. Mavi renk hukuk büroları için ideal seçim olabilir. Dürüstlüğün ve güvenirliğin rengi olan mavi insanların bilinçaltında bu mesajları vermesi açısından avukatlar bu renk üzerinde durabilir. Ofisin m2 yeterliyse çalışanların, müvekkillerin, danışanların özel bir yere geldiği duygusunu hissetmelidir. Butik ofislerde küçük alanları çok fonksiyonlu kullanmak önemlidir. Fark yaratan konseptler için açık ve koyu renkli ahşap rüstik tercih edilebilir. Kahverengi yerine krem ve gri siyah ve kül rengi kullanılabilir. İddialı renkler ortaya koyarak tarz konusunda düşünülmeyen detaylar üzerinde seçim yapabilirsiniz.

Ferahlatan Çalışma Ortamları

Özel objeler kullanarak ofisin tarzını avukatlık ofislerinde dosyaların konulacağı dolaplar fonksiyonel olmalı ve estetik şekilde dosyaları muhafaza etmelidir. Renk seçimlerinde araya katılması planlanan renklerde lacivert, turuncu, mavi, mor kullanabilirsiniz. Avukat çalışma ofisleri için uzak durulması gereken renkler kırmızı, yeşil ve sarı renkleridir. Boğucu hava verecek olan bu renkler stresi artırabilir. Renkler ve mobilyalar değil bu tarzı yansıtacak mekanın geri planını da düşünmek gerekiyor. Avukatlık ofislerinde taş duvar, kaliteli kağıt kaplamalar yer döşemesinde ahşap ve seçilmiş taşlarla tarz yaratılabilir. Minimalist yaklaşımdan esinlenerek alan planlaması yaparak sade, şık ve etkileyici ofis yaratılabilir. Avukat Ofis Dekorasyon önerilerinde sade ofis tasarımı için siyah, beyaz, açık grinin yer aldığı, cam ve metal aksamlar kullanılabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ofislerinize Bambaşka Bir Hava Katacak Fikirler

Ayrıca bu yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz: https://www.dekortrendleri.net/ofis-dekorasyon-fikirleri-ile-calisma-alaninizi-ferahlatin/

Avukat Ofis Dekorasyonu ile ilgili fotoğraf galerimize göz atabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Home Ofis Dekorasyon İçin Püf Noktalar başlıklı yazımız home ofis, home ofis dekorasyonu ve home ofis nasıl yapılır ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Profesyonel Avukat Ofis Dekorasyon Fikirleri

  1. AvukatBey

    Merhaba. Fotoğraf galerinizdeki 3. fotoğraf gerçekten çok güzel. Ancak türkiyede maalesef böyle bir ofis dekorasyonu yapmak çok zor. Ucuz ofis mobilyaları bulmak çok zor. Ucuz ofis mobilyası bulabileceğimiz yerler konusunda tavsiyede bulunur musunuz ?

    Yanıtla
  2. Av. Uğur Kılıç

    avukat ofis dekorasyonu için ilk olarak mutlaka avukat ofisinin geniş ve rahat bir ortam olması çok önemli bu bağlamda bu tarz konulardan yardım alındığı zaman güzel ve şık ofislerin ortaya çıkması içten bile değil

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir