Popüler Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Yazar: | Haziran 2, 2017

Herkesin hayalinde yaşamak istediği bir ev vardır. Kiminin havuzlu, kiminin bahçeli, kiminin deniz manzaralı ve daha niceleri. Hepimizin ev hayali farklı olsa da; kimse bir apartman dairesinde yaşamayı hayal etmez. Neden etsinler ki zaten? Apartmanlar bir arada yaşamanın gerektirdiği kurallar gereği sınırlamalar koymak zorundadırlar. İnsanlar kendi evlerinde istedikleri gibi yaşayamazlar. Üst komşunun halı silkelemesinden tutun, yan komşunun yüksek sesle telefonla konuşmaları bile sinirlendirir insanı. En kötüsü de çocuğu evde gümbür gümbür koşan komşulardır. Bir şey de diyemezsiniz, çocuk işte deyip duymamaya çalışırsınız. Halbuki herkes bahçeli, müstakil evlerde otursa; kimse kimsenin halısına, televizyonunun gürültüsüne karışmasa, çocuklar doya doya koşup eğlense fena mı olur? Böyle bir ev içinde en önemli nokta bahçe dekorasyon konusunda ne yapacağınızdır.

Hayal edin.


Kocaman bahçesi olan bir ev düşünün. İstediğiniz şeyi ekip biçebildiğiniz, rahat rahat kulübe hayvanlarınızı besleyebildiğiniz, bahçe dekorasyonu tamamen sizin zevkinize kalmış, evde daraldığınız zaman hava almak için balkona değil de yemyeşil kendinize ait o küçük cennete çıktığınızı hayal edin. Hayali bile ne kadar huzur veriyor insana değil mi?

Size her gün piknik!


Hepimizin başına gelen, en şikayetçi olduğumuz konulardan biri: Piknik yapamamak. 4 kişilik bir ailenin piknik hazırlığını az çok tahmin ediyorsunuzdur. Sanki Kavimler Göçü! Tabaklar, mangal, ızgara derken ay kömürleri unuttuk, top evde kaldı diye düşünürken insan kafa dağıtmaya gideceği yere daha gitmeden yoruluyor. Hadi aldık tüm eşyaları koyulduk o uzun yola. (Genelde keyfinizce piknik yapmayı düşündüğünüz yerler şehrin uzak noktalarında olur.) Aaa o da ne? Herkes piknik yapmaya gelmiş. Piknik alanında piknik yapacak yer ararsınız. Halbuki güzel bir bahçeniz olsa, ne taşıma ne de yer derdiniz olsa fena mı olur? İstediğiniz şeyi ekip biçmek, toprakla iç içe olmak ne huzurlu şey olmalı! Katkı maddesinden uzak, %100 doğal, kendi ürünlerinizi tüketirsiniz. Ev almak isteyenlere bizden öneri; kocaman bir apartman dairesi alacağınıza imkanınız varsa küçük bir bahçeli ev alın. Kim uğraşacak bahçeyle demeyin. Doğa ana zaten en güzel yeşiliyle bahçelerdeki dekorasyonu tamamlamış. Size sadece renk katması kalmış.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bahçe Dekorasyon Örnekleri

Bahçe dekorasyon fotoğraf galerimizi görmek isteyeceksiniz.!

Bir yorum “Popüler Bahçe Dekorasyon Fikirleri

  1. Halil

    bahçe dekorasyonu olarak ilk başta bahçenin ortasından uzun çukur oluşturdum ve içini harç ile sıvadım. üzerine fayanslar ile kapladım ve bir göl havası verdim üzerindende çok şık bir köprü yaptım kızım çok beğendi herkese önerim denemeler yaparak bahçenize renk katın

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir