Pembe Yatak Odası Dekorasyonu 2017

Yazar: | Mayıs 6, 2017
Save it
Pinterest

Pembe yatak odaları dişiliği ve feminenliği çağrıştıran yatak odalarıdır. Pembe rengi dingin ve huzurlu bir yatak odası yaratabilmek adına en ideal olan renkler arasındadır. Pembe Yatak Odası Dekorasyonu konusunda dikkat edilmesi gereken nokta renk paletinin belirlenmesidir. Bu sayede pembe tonları çok fazla birbirine karışmaz ve stilinizi yansıtmanız daha çok kolaylaşır.
Özellikle son yıllarda oldukça moda olan bu renk iki renkle tasarlandığı durumda hem trend hem de hoş bir tasarım ortaya çıkıyor. Oldukça naif olan pembe özellikle beyazla harmanlandığı zaman ortaya görülmeye ve yaşanmaya değer bir ortam çıkıyor. Mobilyalarda ve duvarlarda da beyaz mobilyalar ve tekstil ürünleri kullanarak muhteşem bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Yatak Odaları Artık Tozpembe

Öncelikle uçuk pembe olan dokunuşlardan bahsedelim. Yatak odasında bulunan yatak örtüleri, etajer veya ayna kenarlarında bulunan pembeyle uyumlu aksesuarlar ve desenler insanı oldukça neşelendirebilir. Açık tonlarıyla kendini hissettiren pembe tonları yatak odalarında tercih edilebilir.
Bunun yanı sıra duvarlarınızı pembe renge boyayarak mobilyalarınızda ise beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Bebek pembe veya uçuk pembe renkleri duvar dekorasyonu için rahatlıkla uyku getiren en ideal renkler arasındadır. Beyazın göz yoran tarzını ortadan kaldıran bir renk olan pembe uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir dekorasyondur.

Tamamlayıcı Renklerle Kullanmaya Özen Gösterin

Yatak odaları dekorasyon konusunda en özen gösterilen mekanlardan biridir. Pembe rengi yatak odası dekorasyonunda kullanmak istiyorsanız mutlaka tamamlayıcı renkler kullanmalısınız. Pembe rengin yanında kullanılabilecek olan beyaz renk ve tonları güzel bir kombinasyon oluşturacaktır. Duvarda toz pembe bir renk kullanırken mobilyalara pembe beyazın hakim olması güzel bir fikir olabilir. Bu kombinasyonu tam tersi şekilde uyguladığınız zaman da çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.
Odada bulunan öğeler arasında olan perde, yatak örtüsü ve yatak başı çok önemli ipuçları arasındadır. Pembe Yatak Odası Dekorasyon konusunda bu öğelerde pembe kullanımı sıkça tercih edilir. Oldukça iddialı olan bu renge aşık değilseniz odanın her yerinde bu rengi kullanmamalısınız. Sadece belli başlı noktalarda kullanmanız da yatak odası dekorasyonunda görsellik açısından önemli olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Chester Koltuk Takımına Uygun Perde Modelleri

Pembe Yatak Odası Dekorasyonu Galerisine göz atmak isteyebilirsiniz;

Bir önceki makalemiz olan Yeni Moda Ahşap Ofis Dekorasyon başlıklı yazımız açık renk ofis dekorasyonu, ahşap ofis dekorasyon fikirleri ve koyu renk ofis dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermektedir.

Save it
Pinterest

Bir yorum “Pembe Yatak Odası Dekorasyonu 2017

  1. baldız asyalı

    Pembe Yatak Odası Dekorasyonu Konusunda Ben Yatak Odamı Baştan Aşağı Pembe İle Kapladım Çocuksu Bir Oda Oldu Ama Güzel Oldu Sizlerede Tavsiye Ederim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir