Oturma Odası Koltukları Ne Renk Olmalı

Yazar: | Haziran 16, 2019
Save it
Pinterest

Evlerin en önemli yerlerinden bir tanesi hiç kuşkusuz oturma odalarıdır. Böylesine öneme sahip olan bu alanlarda hem aile içi hem de misafirler ile zaman geçirilmesi söz konudur. Bundan dolayı da koltuk seçimlerinizi çok doğru şekilde seçmeniz gerekir. Elbette farklı modellere sahip olsa da renkleri iyi şekilde kullanmak elzemdir. Peki her yönü ile özenli davranılması gereken oturma odası koltukları ne renk olmalı tonları nasıl seçilmeli? Bu noktada oda içerisinde dizayna uygun şekilde renk seçimi sizi birçok konuda rahatlatacaktır. Ortak renk seçimi yapmanız da önemli etkenlerdendir. Farklı modellere ve tasarımlara sahip olmasını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Sizi yansıtması gerektiği için de renk seçiminizde ki kararı doğru vermeniz gerekir. Uzun yıllar kullanımı söz konusu olduğu için bu duruma daha fazla dikkat etmeniz gerekir.

Koltuk Renk Uyumu

Odanızda Sizin Renkleriniz Hakim Olsun

Koltuklar hem kullanım yoğunluğu açısından hem de oturma odasının temelini oluşturması açısından diğer eşyalara göre bir adım öndedir. Odada bulunan halı, perde, masa ve aksesuarların koltuklarla uyumuna göre hareket etmeniz önceliğiniz olmalıdır. Duvar rengi de bu uyuma ayak uydurması daha iyi olacaktır. Koltuk renginiz de sadelikten yana bir karar verdiğinizde halınızın koyu renklere sahip olması ya da perdenin koyu renklere sahip olması negatif enerji yayabilir. Model seçimlerinizi yaparken bütçenizin belirli sınırlara sahip olması ren konusunda size kısıtlama getirmeyecektir. Bundan dolayı koltuk renk uyumu elde etmeniz tamamen sizin bakış açınızla alakalıdır.

Koltuk Renk Seçimi

Renk Tonlarını Doğru Kullanma

Odanızın genişliğine bağlı olarak eşyalarınızı yerleştirme durumunuzu göz önünde tutmanız her yönü ile size avantaj sağlayacaktır. Metrekaresi düşük olan odalarınızı daha ferah ve kullanışlı göstermenize de koltuk renk seçimi doğrudan etki edecektir. Hem kontrollü daha kolay sağlamak hem de konforu bir arada tutabilme adına etkin olacaktır. Eşyalarınızın genel rengi gri ise beyaz tonlar oldukça etkili olacaktır. Açık renklere mavi ve gri koltuk renkleri ile entegre etmeniz size ferahlığı sunacaktır. Oda içerisinde ki tüm eşyaların ortak rengine göre seçim yapmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Doğru teknikler ve seçimler ile mükemmele ulaşmanız zor olmayacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Vizon Rengi Koltuk Kombinasyonları

Oturma Odası Koltukları Ne Renk Olmalı konusu ile ilgili hazırladığımız galeriye göz atabilirsiniz. Sizlere fikir verebilme adına farklı tasarımları bulabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Yeşil Koltuğa Ne Renk Halı Gider başlıklı yazımız Koltuğa göre halı seçimi ve Yeşil koltuğa ne renk halı gider ile ilgili bilgiler vermektedir.

Save it
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir