Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Yazar: | Temmuz 9, 2018

İster iş hayatımızın stresini ve yorgunluğunu atmak isteyelim, ister miskin miskin kahvemizi yudumlarken televizyon izlemek isteyelim, gideceğimiz adres şüphesiz ki oturma odamız olacaktır. Hal böyle olunca da evimizde bizim için dekorasyon konusunda en çok özen gösterilesi kısım oturma odalarımız oluyor. Biz de bu sebeple blogumuzda bugün oturma odası dekorasyon örneklerini ele alacağız, hem oturma odası dekorasyonu konusunda fikirler vereceğiz hem de paylaştığımız birbirinden güzel oturma odası dekorasyon örnekleri ile ufkunuzu açacağız.

En güzel oturma odaları için püf noktalar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oturma odalarımız bizim yorgunluğumuzu, evde bulunduğumuz zamanın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz tabiri caizse özel alanlarımızdır. Bu nedenle oturma odasını dekore ederken öncelikle yaşam tarzımızı ve neye ihtiyacımız olduğumuzu belirlememiz, bu odada geçirdiğimiz zamanı maksimum keyifli kılacaktır.

Sade Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri ve Köşe Takımı Önerileri

Sakin bir yaşamı seviyorsak sırf satılıyor diye oturma odamızı birçok eşya ile doldurmak daha sade bir dekorasyon tercih etmemiz gerekir. Bu noktada bizim için ideal olan bir L köşe takımı, karşısına küçük bir tv sehpası ve tv alarak sade oturma odası dekorasyonu elde etmiş olursunuz. Ya da yine ihtiyacımıza göre; örneğin bizim gibi blog yazıyorsanız, küçük bir çalışma masası ilave etmemiz yeterli olacaktır. Ekstra olarak çok fazla boğmayacak şekilde belki bir yada iki saksı bitkisi, oturma odamızın havasını değiştirecektir. Tercih ettiğimiz küçük TV ünitesi veya çalışma masasının üzerine asacağımız bir tablo da ortama karizma kazandıracaktır. Ayrıca isteğe bağlı olarak, pencere kenarına bir dinlenme koltuğu (dinlenme koltuğu tavsiyesi için inceleyebilirsiniz) koyabilir ve kendinize özel bir dinlenme alanı açabilirsiniz. Bu küçük püf noktalar, küçük oturma odası dekorasyonu için hayat kurtarır nitelikte olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Küçük Oturma Odaları İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

Köşe takımı konusunda da fikir vermemizi isterseniz, daha önce gözümüze çarpan ve beğendiğimiz köşe takımları;

istikbal 2018 köşe takımları içerisindeki

İstikbal Vals köşe takımı

İstikbal Vigo köşe takımı

Bellona  2018 köşe takımları içerisindeki

Bellona Lantes Köşe takımı

Bellona Vienza köşe takımı

Vivense 2018 köşe takımları içerisindeki

Vivense Finn Modüler Köşe Koltuk takımı

Vivense Robin Köşe Koltuk takımı

Geniş Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri ve Koltuk Takımı Önerileri

Eğer oturma odanız genişse, mobilya tercihlerimizi buna göre yapmamızda fayda var. Bu durumda isterseniz büyük L köşe takımı tercih edebilir yahut bunun yerine kanepe takımı veya oturma grubu da tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraf galerisi geniş oturma odası dekorasyonu için fikir verecektir.

Yine oturma grubu seçimi konusunda fikir vermemizi isterseniz; gözümüze çarpan ve beğendiğimiz oturma grubu ve koltuk takımları;

İstikbal 2018 koltuk takımları içerisindeki;

İstikbal Molde Deluxe Koltuk takımı (retro oturma odası dekorasyonu için gerçekten başarılı)

İstikbal Estilo Deluxe Koltuk takımı

Bellona 2018 koltuk takımları içerisindeki

Bellona Arves Lüx koltuk takımı

Bellona Ruby Majör koltuk takımı

Vivense 2018 koltuk takımları içerisindeki;

Vivense fiona koltuk takımı

Vivense norma koltuk takımı

Vivense Nora Koltuk takımı

 

İncelemek isterseniz markaların resmi siteleri;

Bellona,Vivense,İstikbal

Dikdörtgen Oturma Odası Dizayn Önerileri

Her ne kadar dikdörtgen odalar dekorasyon konusunda problemli görünse de, şekil itibariyle dekorasyona en elverişli oda biçimi dikdörtgen odalardır. Dikdörtgen oturma odası dekorasyonu yaparken odanın büyüklüğüne göre yukarıda belirttiğimiz tipteki oturma grubu veya köşe takımı seçebilir, odamız büyükse bir kısmını çalışma alanı olarak ayırabiliriz. Yine geniş bir oturma odasına sahipsek, alışılagelmiş biçimde koltukları duvar dibine bırakmak yerine, koltuklardan birini odamızın ortasına enine bırakıp bir tarafı tv için diğer tarafı çalışma alanı olarak belirleyebiliriz. Böylece koltuğun sırt kısmı bizim için görünmez bir sınır olacak ve odayı ikiye bölecektir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yeşil Koltuğa Ne Renk Halı Gider

Birbirinden Şık Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

 

 

Bir önceki makalemiz olan Oturma Odalarına Farklı Bakış Açısı başlıklı yazımız en güzel oturma odaları, oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır ve oturma odası dekorasyonu örnekleri blog ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir