Oturma Odalarına Farklı Bakış Açısı

Yazar: | Mart 10, 2018

Dekorasyon işi en zevkli alanlardan biridir. İş kendi evinizi dekore etmeye gelene kadar. Farklı evler üzerinde fikir sahibi olan kişiler söz konusu kendi evleri olduğunda çaresiz kalabilmektedir. Dekorasyon bakıldığında basit gibi görünen fakat içine girildiğinde detayları olan ve dikkat edilmesi gereken pek çok noktanın bulunduğu önemli bir konudur. Renklerin uyumu, mobilyaların seçim, duvar kağıdının kullanımı, TV ünitesinin yerleştirilmesi, ışıktan faydalanma, objelerin seçilmesi ve uyumu vs. gibi oldukça fazla detay konu yer almaktadır. Bu nedenle dekorasyon aşamasında yardım alınması her zaman en doğru adım olmaktadır. Oturma odası dekorasyonunda hele ki lüks oturma odası dekorasyonu yapılmak istendiğinde seçeneklerin fazla olması ve gösterişli eşyaların işin içine girmesi yardımın alınmasını zorunlu kılmaktadır.

Oturma Odalarına Farklı Bir Bakış

Şehir hayatı günümüz için vazgeçilmez bir hal almıştır. Bireyler evli ya da bekar olsun apartman dairelerinde ve çoğunlukla akıllı ev modellerinde oturmayı tercih etmektedir. Çocuklu aileler için büyük evler geniş odalar tercih edilmektedir. İş bu hale gelmişken dekorasyon tarzları da değişmektedir. Rahatlıkla beraber lüks bir yaşam içinde lüks tasarımlar da piyasaya çıkmıştır. Oturma odaları bile günlük yaşam alanı dışında lüks şekilde tasarlanmaktadır. Lüks oturma odası dekorasyonu içinde rahat koltuk takımlarının yerine işlemeli, büyük parçalı, geniş oturma gruplu mobilyaları ve vitrin takımlarını görmektesiniz. Bu dekorasyon tarzı daha çok geniş evler için kullanılmaktadır. 4+1,5+1 evler için bu tarz lüks oturma odaları daha uygun olabilirken 2+1 ya da 3+1 evler için çok fazla tercih edilmemektedir.

Lüks Bir Yaşamda Lüks Oturma Grupları

Lüks oturma odası dekorasyonu içinde mobilyalar daha çok salon takımı şeklinde tasarlanmaktadır. Ağır işlemleri olan altın renkli mobilyaları bu grup içinde görebilirseniz. Daha modern ama lüks tasarımlar isteneler için düz mobilya seçenekleri de yer almaktadır. Bu grupta da koltuklar daha büyük ve geniş olarak tasarlanırken vitrin ya da TV ünitelerinde gösterişe gidilmektedir. Lüks oturma dekorasyonu yapılmak istendiğinde bizim önerimiz büyük mekanlar için tercih edilmesidir. Küçük mekanlarda ağır işlemeli mobilyalar ya da büyük oturma grupları mekanı daha küçük hale getirmektedir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Duvar Rengi İle Mobilya Uyumu

Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Küçük Oturma Odaları İçin Dekorasyon Önerileri başlıklı yazımız 10 metrekare oda dekorasyonu, küçük bir oturma odası nasıl döşenir ve küçük oda dekorasyonu püf noktaları ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Oturma Odalarına Farklı Bakış Açısı

  1. Bengu

    Lüks oturma odası dekorasyonu yapmak isteyenlerin ciddi bir masraf yapmaları gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Bütçeniz varsa kaliteli ve şık dekorasyon yapmak kolay

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir