Ofislerinde Osmanlı Etkisini Arayanlara Özel

Yazar: | Aralık 24, 2017

Osmanlı döneminin o ağırlığını ve ihtişamını ofislerinize taşıyın. Günümüzde birçok ofis sahibi kişiler ofis dekorasyonlarında modernliğin yanı sıra laik tarzlardan da vazgeçmeyerek özellikle Osmanlı dönemine ait olan parçaları seçmektedirler. Osmanlı tarzı ofis dekorasyonu içinde birbirinden şık sandalye grupları, oturma gruplarının yanı sıra masalar ve kitaplık modelleri de dikkat çekmektedir.

Neden Osmanlı Tarzı?

Son yıllarda ofis mobilya üreticilerinin tarzlarında da bir kayma olduğunu görebilirsiniz. Tercihlerinde klasikten yana olması ve eskiye dönüşün aranmasından dolay üreticilerde bu alanda kendilerini yönlendirmektedirler. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultulusunda üretimlerinde Osmanlı esintilerini kullanmayı tercih etmektedirler.
Nedir Osmanlı tarzı ve neden tercih edilmektedir sorularına yanıt ise sorunun içinde saklıdır. Bilindiği gibi Osmanlı güçlü kuvveti ve ihtişamıyla isim yapmış bir imparatorluktur. Tarihteki başarılarının yanı sıra hükümdarların ve yapıtların görkemli olması da adından söz ettirmektedir. Bundan yola çıkarak mobilyalarda da bu gösteriş ve ihtişam sergilenmektedir. Altın renginin ağırlıklı kullanılması döşemelerde işlemi motiflerin tercih edilmesi özellikle oymalı ve desenli mobilyaların kullanılması da Osmanlıdan gelmektedir. Her mobilyanın her aksesuarın bir ağırlığı bulunmaktadır. Ofisten adım atmanızla bu görkemi hissedebilmektesiniz. Osmanlı tarzı ofis dekorasyonu genellikle büyük ofisler için tercih edilmektedir. Mobilyaların iri olması ve genellikle koyu tonların çalışılması büyük ofislere daha uygun bir dekorasyon şekli haline getirmektedir.

Ofislerde İhtişamın Adı Osmanlı Tarzı Ofis Dekorasyonu

Osmanlı tarzı mobilyaların ağırlıklı olarak kullanılması yerinde kullanımlarda göze oldukça hoş gelmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu mobilyalar oldukça ihtişamlıdır. Altın varaklı, işlemeli oymalı abartılı motifleri olan bu mobilyaların uyumsuz bir şekilde yerleştirilmesi göz yoracağı gibi ofisi boğucu hale de getirebilmektedir. Bu nedenle ofisin konumundan büyüklüğüne ışık almasından ofis şekline göre mobilyaların seçilmesi gerekmektedir. Orta boy ve küçük ofislerde beyaz ağırlıklı ve daha az motifli olan Osmanlı tarzı ürünler uygun olabilirken büyük ofislerde koyu tonların ve daha büyük mobilyaların kullanılması göze batmayacaktır. Osmanlı tarzı ofis dekorasyonu her dekorasyonda olduğu gibi renklerin, mekanın büyülüğü, aydınlanma gibi özelliklere göre yapılması gereken bir dekorasyon türüdür. İhtişamlı bir ofis isteyenler için ürünlerin doğru seçilmesi ve yerleştirilmesi gerekmektedir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yeni Trend Metal Tablolar İle Dekorasyonunuzu Tamamlayın

 

Bir önceki makalemiz olan Ofis Dekorasyon Fikirleri 2018 başlıklı yazımız büro dekorasyon fikirleri ve işyeri dekorasyon fikirleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Ofislerinde Osmanlı Etkisini Arayanlara Özel

  1. Muhammet Gürdal

    Osmanlı tarzı ofis dekorasyonu için çok site dolaştım ama hiç biri aklımdaki düşünceleri yansıtmadı. Bu konudaki 1. foto bana güzel fikir teşkil etti en kısa sürede uygulayacağım. Osmanlı torunlarına o tarz ofis yakışır 🙂

    Yanıtla
  2. Sinan

    bir arkadaşımın ofisine gittim aynı konuda belirtildiği gibi osmanlı ofis dekorasyonu yaptırmış sanki saraya giriyormuş hissi yaşadım

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir