Ofis Dekorasyonu Örnekleri

Yazar: | Kasım 12, 2017

Çalışma hayatına başlarken bizim için en önemli olan şey, çalışacağımız ofisimizdir. Bu nedenle de ofis dekorasyonuna ekstra özen göstermeliyiz. Bu yazımızda ofis dekorasyonu örnekleri ile ofis dekorasyonunuza katkıda bulunmaya çalışacağız.

 

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Ofislerimizi dekore ederken ilk dikkat etmemiz gereken noktalardan bir tanesi, ofisimizin dekorasyonunu yaptığımız iş ile bağdaştırmaktır. Ofis, yaptığımız işin ruhunu yansıtmalıdır. Örneğin müzik işiyle uğraşıyorsak renkli duvarlar ve çeşitli sanatsal tablolar şık bir ofis elde etmemizi sağlayacakken, bir hukuk bürosu için tamamen yanlış bir seçim olacaktır. Bu noktada mobilya seçimi, duvarların rengi veya duvar kağıdının desenleri bile bizim için önemli olacaktır.

Bir diğer önemli etken, mümkün olması halinde misafirlerinizi karşıladığınız alan ile onlarla iletişim kuracağınız alan birbirinden farklı olsun. Böylece hem bir müşterinizle görüşmeniz halinde gelen gidenler yüzünden görüşmeniz bölünmeyecek ve iletişimde daha yüksek verim alabileceksiniz.

 

Ofis Mobilyaları Seçimi

Ofisimiz için başlıca gerekliliklerden bir tanesi de mobilyalardır. Ofis mobilyalarını seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, ofisinizin geometrik şeklidir. Kare bir ofis için farklı, dikdörtgen bir ofis için farklı mobilyalar tercih etmeniz gerekir. Ofislerinizde ciddi bir görüntü elde etmek istiyorsanız, siyah deri koltukların yanında cam çalışma masaları tercih edebilirsiniz.

İnsanın çalıştığı ortamın aydınlık olmasının, insana enerji katacağı aşikar. Bu nedenle ışığı emecek duvar kağıtları yerine içeriyi daha canlı gösterecek duvar kağıtları tercih etmelisiniz. Yeterli olmadığı durumlarda led ofis aydınlatmaları ile içerinin ışığını artırmayı deneyebilirsiniz. Bunun yanında duvardan asılabilen dekoratif sokak lambaları ile de hem dekorasyonunuza kalite katabilir hemde içerideki ışığı artırabilirsiniz.

Ayrıca şunu unutmayın ki ofislerinizi dekore etmek için çok yüksek meblağlara ihtiyacınız yok. Doğru mobilyaları seçmeye, doğru duvar kağıtlarını seçmeye ihtiyacınız var. Bu nedenle çeşitli ofis dekorasyonu örnekleri bulup bunları inceleyin ve kendi ofisiniz ile bağdaştırmaya çalışın. Üzerine sadece kendi kişiliğinizi yansıtacak küçük dokunuşlar yaparak, size ait olan bir yerde çalıştığınız hissini elde etmeniz çok kolay olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Basit Ofis Dekorasyon Fikirleri 2017

Hayal gücünüzü genişletecek ofis dekorasyonu örnekleri fotoğraf galerisi

Bir önceki makalemiz olan Ofis Dekorasyon Fikirleri 2018 başlıklı yazımız büro dekorasyon fikirleri ve işyeri dekorasyon fikirleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir