Ofis Dekorasyon Fikirleri İle Çalışma Alanınızı Ferahlatın

Yazar: | Ağustos 8, 2017

Eğer ofis ortamında çalışıyorsak yaşantımızın büyük bir kısmını bu dört duvar arasında geçiriyoruz demektir. Bu sebeple baştan savma dekore edilmiş bir ofiste çalışmaktan mutlu olmayacağımız aşikardır. Bu yazımızda sunacağımız ofis dekorasyon fikirleri ile hem çalışma alanınızın kalitesini artıracak hem de ziyaretinize gelen konuklarınızda veya müşterilerinizde olumlu bir imaj yansıtacaksınız.

Standart Ofis Dekorasyonu Fikirleri yerine özgün tasarımlar ile tarzınızı yansıtın..!

Yaptığınız işe göre elbette herkesin kafasında canlanan bir ofis dekoru vardır. Klasik bir masa, bir bilgisayar önünde bulunan iki adet misafir koltuğu arasına zor sığdırılmış bir sehpa ile ofisinizi dekore ettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak hergün böyle bir ortamda çalışmaktan zevk almanız mümkün değil. Bu yüzden standartların dışına çıkarak özgün ofis dekorasyon fikirleri ortaya çıkartmak için çaba sarfedin.

Ofis Dekorasyonunda Ciddi bir imaj için siyah mobilyalar yada siyah tonlarını içeren duvar kağıtları tercih edin

Hukuk bürosu, emlak ofisi gibi bir işle meşgulseniz ve ofis dekoru konusunda endişeliyseniz yaptığınız iş itibariyle ciddi bir imaja bürünmek için siyah mobilyalar ve siyah tonlarını içeren duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Bunun yanında kullanacağınız siyah cam masalar hem dekorasyonunuzu tamamlayacaktır hemde uygun led ofis aydınlatmaları ile ışıl ışıl bir ortam yaratacaktır. Ve herkesin kafasında oluşan siyah ortamı boğar düşüncesinin aksine karizmatik bir ofise sahip olmanızı sağlayacaktır.

Ofis Duvar Kağıdı seçimine özellikle dikkat edin

Duvar kağıtlarının artık hayatımızda iyice yer etmeye başladığı aşikar. Duvar kağıtları gerek temizliklerinin kolaylığı açısından gerekse çok fazla alternatif sunması nedeniyle ofis dekorunda tercih sebebi olmalıdır. Bu noktada duvarlarımızı herkesin yaptığı gibi şampanya, köpük, deniz kabuğu renklerine boyamak yerine ofisimizi daha canlı gösterecek duvar kağıdı seçimleri ile ofislerinizin dekorunu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız işe uygun olabilecek nitelikte istediğiniz 3d duvar kağıdını bulabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Küçük Ofis Dekorasyon Fikirleri 2017

Kalabalık Ofis Mobilyalarından Uzak durun

Güzel ofis içi çok eşya dolu ofis demek değildir. Ofisinizin %70’ini mobilya doldurup ofisi nefes alamayacak kadar daraltmayın. Bunun yerine ihtiyacınız  kadar ofis mobilyaları yanında ufak tefek dekoratif dokunuşlar ile sade ama kaliteli bir ofis dekorasyonu yapmanız mümkün. Eğer ofislerinizde toplantı yapıyorsanız bu kısmı normalde vaktinizi geçirdiğiniz alandan ayrı yerde tutmaya çalışın. Toplantı masanızın etrafını ve üzerini doldurmak yerine sade bir masa ve kaliteli koltuklar tercih edin. İşinizi yansıtan yönergeler gösteren çıktıları duvarınıza asmak yerine duvarlarınızı tablolara ve aydınlatma ürünlerine ayırın. Ayrıca pencere kenarına ofisten bağımsız küçük bir alan oluşturarak yaptığınız işten sıkıldığınızda bu kısımda kahve molası vererek rahatlamanızı sağlayabilirsiniz.

Ofis Dekorasyonunda Aydınlatmalarını İhmal Etmeyin

Ofis aydınlatma ürünlerinin tek işlevi bulunduğu ortama ışık sağlamak değildir. Çok dikkat edilmese de iyi kullanılan ofis aydınlatma elemanları her zaman ofis dekorasyonunu tamamlayıcı nitelikte olacaktır. Bu isterseniz tavanda yer alacak beyaz led aydınlatmalar olsun, isterseniz duvar kağıtlarınızın üzerinden sarkacak sokak lambası tarzı aydınlatmalar olsun mobilyalarınızla ve duvar kağıtlarınızla uyumlu olması ofis dekorunu tamamlaması açısından önemlidir.

Renkli Ofis Dekorasyonu tercih edebilirsiniz

Hem yaptığımız iş hemde yaşam şeklimiz itibariyle cıvıl cıvıl bir kişiliğe sahipsek tarzımızı yansıtacak renkli ofis dekorasyonu yapmamız uygun olacaktır. Bunun için renkli ofis mobilyaları tercih edebilirsiniz. Örneğin renkli bir toplantı masası ve farklı renklerde ofis koltukları alabileceğimiz gibi renkli duvar kağıtları kullanmamız da uygun olacaktır.

Elbetteki ofis dekorasyon fikirleri bunlarla sınırlı değil. Yazının başında da bahsettiğimiz gibi gerek yaptığımız iş, gerek yaşam alışkanlıklarımız yapacağımız dekorasyonumuzu etkileyecektir. Sadece standart önümüze sunulmuş olan ofis dekorasyon fikirleri yerine kendi dokunuşlarımızı yapmamız, kendi çalışma alanımızı kendimize göre dekore etmemiz gerekiyor. Unutmayın sadece bir aydınlatma ürünü veya güzel bir tablo bile ofisinizin havasını değiştirecektir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Profesyonel Avukat Ofis Dekorasyon Fikirleri

Birbirinden güzel ofis dekorasyon fikirleri için fotoğraf galerimize göz atarak daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Ofis Dekorasyon Fikirleri 2018 başlıklı yazımız büro dekorasyon fikirleri ve işyeri dekorasyon fikirleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Ofis Dekorasyon Fikirleri İle Çalışma Alanınızı Ferahlatın

  1. Karabulut

    ofis dekorasyon fikirleri olarak muazzam görseller paylaşmışsınız insanın hayran olmaması elde değil

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir