Mutfakta Pembe Zamanı Başlıyor

Yazar: | Aralık 28, 2017

Bu yazıyı eminiz ki en çok pembe rengi hayranları beğenecektir. Çünkü bu yazımızda ve bu senenin yeni evli çiftlerinin en çok tercih ettiği renk pembe olup pembe ağırlıklı mutfak dekorasyonu oldukça moda olmuştur. Bu seneki yeni evlenen çiftler evlerini özellikle mutfaklarını pembe ağırlıklı döşemeye başladılar. Her eve yakışan pembe rengi özellikle genç kızların beğenilerini altında. Pembe rengine bağlılığınıza göre mutfağınızda kullandığınız pembe renginin dozunu yani azlığını ya da çokluğunu arttırabilirsiniz. Örneğin pembesiz yaşayamam diyenlerdenseniz duvar kağıtlarına kadar pembeyi kullanabilir ya da pembenin bazı renklerin yanında yani arada kalan ve hoşluk katan bir renk olarak istiyorsanız ise pembe rengini mutfağınızda küçük aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz.

Pembe aksesuar olarak kalsın

Pembe rengini seviyorum ama fazlası zarar diyenlerdensiniz size pembenin kullanıldığı aksesuarlar önerebiliriz. Örneğin ; pembe büyük kaseler , pembe çiçekler , toz pembe cam veya plastik kaseler , pembe tavalar , pembe tencereler, pembe saplı çatal kaşık takımlar, pembe çiçek desenli kavanozlar örnek verilebilir. Tabi bunların model tercihleri size ait. Pembenin yanında ikinci bir renk isterseniz bu altın ve gümüş renkleri tercih listenizi süsleyebilir. Altın ve Gümüş renkler, pembe mutfak dekorasyonu için oldukça uyumlu renklerdir.

Mutfağım pembe ile dolsun

Pembeden vazgeçemeyenlerden misiniz? o halde bu yazıyı sizler mutlaka okumalısınız. Mutfağınızın tavanından tezgahına, duvarından halısına kadar pembeyle nasıl döşeyeceğiniz konusunda size yardımcı olacağız. Öncelikle pembe ağırlıklı mutfak dekorasyonu için ilk olarak duvarlarınızı ve tavanınızı sadece pembe rengiyle boğmayın. Pembe rengini yumuşatan en iyi renk beyazdır. Tavanınız beyaz olmalı, duvarınızda ise pembe tek renk olmamalı. Pembenin yanında ikinci renkler veya bu renklerle mutfak dekorasyonuna uygun işlemelerle süsleyebilirsiniz. Bu sayede sıkılmanıza imkan kalmayacaktır. Ardından önemli olan mutfak masanızı tozpembe cam masa olarak seçebilirsiniz. Bu sayede hem pembe olacak hem de başka renklere de imkan kalacaktır. Mutfak tezgâhınızı kırık beyaz seçip mutfak dolaplarınızı sevdiğiniz bir pembe tonu yapabilirsiniz. Mutfak halınız ise mutfak desenlerine uygun bol pembeli ve pembenin yanında ikinci üçüncü renklerle birleştirip kullanabilirsiniz. Aksesuar tercihleri tamamen sizin göz zevkinize kalmıştır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Açık Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Pembe Ağırlıklı Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Mutfakta Pembe Zamanı Başlıyor

  1. Özge

    mutfak dekorasyonumu bende pembe ağırlıklı kullandım mutfak dolapları beyaz beyaz eşyaları ise pembe kaplama yaptırdım şahane oldular 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir