Mutfaklarda Siyahın Ve Beyazın Hakimiyeti

Yazar: | Kasım 13, 2017

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu klasik mutfak seçenekleri dışında farklılık arayanların tercihi olmaktadır. Özellikle geniş mutfaklar için en doğru seçimlerden biri olan bu renkler mutfağı daha asil göstermektedir.

Farklı Mutfak Tasarımları

Yaşam alanlarının dekore edilmesi son dönemlerin en önemli konularından biridir. Kişiler artık yaşam alanlarına önem vererek yaşadıkları yerleri kendilerini yansıtacak, kendilerini iyi hissedecekleri mekanlar haline dönüştürmektedirler. Bu noktada alışılmışın dışında, daha farklı mutfak tasarımları için ne yapmamız gerektiği önemlidir.

Mutfaklar hanımların gün içinde uzun süre vakit geçirdikleri ilk mekanlardan birdir. Bekar beyler için de mutfak hem kullanışlı hem de gösterişli olmalıdır. Unutulmaması gereken bir konu vardır ki son yılarda özellikle ön plana çıkmaktadır, kıyafetler gibi evlerimiz, odalarımız, eşyalarımızda bizi yansıtmaktadır.

Siyah ve beyazın asilliğine inana kişiler farklılık aradıklarında mutfaklarında bu renklere gitmektedir. Siyah beyaz mutfak dekorasyonu içinde birbirinden farklı alternatifleri bulabilirsiniz. Genellikle büyük mutfaklarda kullanılmasına rağmen küçük mekanlar için de zemini ve mobilyaları bembeyaz tutarak halı ve aksesuar seçimlerinizi siyah yaparak bu trendi evinize yansıtabilirsiniz. Geniş mekanlarda ise genellikle fayans seçimleri komple siyah olurken tezgah ve dolaplarda beyaz vurgulanmaktadır. Dilerseniz zebra modeli gibi çizgili dolap modellerini kullanabilir zemin ve fayanslarda tek renk üzerinden gidebilişiniz.

Mutfaklarda Klasiğin Dışına Çıkmak

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu klasiğin dışına çıkmak isteyenlerin ilk tercihleri olmaktadır. Farklılık ve asillik arayanlar için en doğru seçimlerden biri olan siyah ve beyaz mutfaklarda farklı bir görüntü oluşturmaktadır.

Klasik mutfak dekorasyonunda sıklıkla kullanılan kahve tonları hanımların artık kullanmak istemedikleri renkler arasındadır. Siyah ve beyaz her daim tercih edilen en uyumlu renkler arasındadır. Mutfaklarda da kullanılması halinde mutfaklarınızda farklı bir hava oluşturmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2 Renkli Mutfak Dolapları

Kullanım seçenekleri arasında dilerseniz zeminde iki renkten birini tercih edebilir ve diğer rengi aksesuarlara yansıtabilirsiniz. Dilerseniz iki rengi karışık şekilde mobilya ve aksesuarlarda kullanabileceğiniz gibi mekanın büyüklüğü ve küçüklüğüne göre de renk dağılımlarını yapabilirsiniz.

Küçük mekanlarda beyazı ağırlıklı kullanmanız ferah bir görüntü kazandıracaktır. Siyah rengi ise daha büyük ve aydınlık mutfaklarda ağırlıklı olarak kullanabilirsiniz. Amerikan mutfak dekorasyonlarında da sıklıkla kullanılan renkler olup mutfakları daha şık hale getirmektedir.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

3 yorum “Mutfaklarda Siyahın Ve Beyazın Hakimiyeti

 1. Zeynep

  Siyah dolaplar mutfakta çok güzel ve şık oluyor ama tozu da çabuk belli ediyor.

  Yanıtla
 2. gamze

  Siyah beyaz mutfak dekorasyonu son 2-3 yıldır popüler olmaya başladı beyaz eşyalar ve siyah mutfak dolapları uyumlu oluyor

  Yanıtla
 3. Öyku

  siyah ve beyazın buluşması mutfak dekorasyonu için çok güzel duruyor kesinlikle mufak dekorasyonu yapacak olanlara bu 2 rengi öneriyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir