Mutfak Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri

Yazar: | Mayıs 27, 2017

Mutfak balkon dekorasyon nasıl olmalıdır? Mutfak balkonlar her zaman için özellikle kadınların gününün büyük bir çoğunluğunu geçirdiği alanlardır. Öyle ki çoğu insan artık yemeklerini de mutfağa koydukları masalarda yiyor. Bir de televizyon koyuyor, tam anlamı ile mutfağı salon olarak kullanıyor. Mutfak da en az odalar kadar, salon kadar önemlidir. Hatta geçirilen vakit dikkate alındığında belki daha da önemli olabilir. Mutfak balkonlar, mutfak ve balkonun arasındaki duvarın yıkılıp birleştirilmesi ile elde edilir. Bu tarz mutfak balkonlar genelde aydınlık, ferah ve daha geniş olur. Hal böyle olunca da dekorasyon için yeterince öneri dikkate alınabiliyor.

Mutfak balkon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken temel maddeler nelerdir?

Mutfak balkonlar genel olarak balkonların bozulup mutfak ile birleştirilmesi sonucu meydana gelirler. Bu sebepten dolayı da ister istemez ya tavandan bir çıkıntı ya da bir yerde bir kolon olabiliyor. Dekorasyon yapılırken bu çıkıntılar dikkate alınmalı ve onların değişmeyeceği göz önünde bulundurulmalı ve de bu yönde bir dekorasyon yapılmalıdır. Bu tarz mutfakların balkon olan kısımlarında genelde büyük bir cam kaplama bulunur. Bazıları uzun bazıları daha kısa olur. Her nasıl olursa olsun o alana mutfağın havasına uyacak en doğru perdeyi kullanmak gerekir. Perdenin yüksekliği camın yüksekliği ile aynı ölçüde olmalıdır. Aksi takdirde uzun ya da kısa durması hoş gözükmeyebilir.

Mutfak balkonda ne tarz mobilyalar tercih edilmelidir?

Bu tarz mutfak dekorasyonları için balkon kısımlarında berjerler ve bir de orta sehpa çok şık bir görüntü yaratmaktadır. Kullanılacak olan masa ve berjerler mutfağın diğer beyaz eşya ve de mobilyaları ile uyum içerisinde olmalıdır. Balkon kısmının mutfak kısmından biraz daha açık bir renkte boyanması ya da mutfak duvarları ile uyum sağlayacak açık renk ve desenlere sahip duvar kağıtları kullanılması kesinlikle çok doğru bir uygulama olacaktır. Son zamanlarda moda olan beyaz eşya ve duvar kaplamada olan kaplama kağıtlar ile mutfak balkon alanını ve de beyaz eşyaları kaplayabilir, farklı ama çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Amerikan Mutfak Salon Modelleri

Mutfak Balkon Dekorasyon fotoğraf galerisi

Bir önceki makalemiz olan Lüks Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı yazımız ankastre mutfak, lüks mutfak dekorasyon tavsiyeleri ve lüks mutfaklar ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Mutfak Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri

  1. Ferat

    Mutfak balkon dekorasyonu için bu yazı ve resimler bana güzel yol gösterecek gibi burdan yola çıkarak farklı bi hava katmak gerek

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir