Modern Salon Dekorasyon Fikirleri 2017

Yazar: | Mayıs 4, 2017
Save it
Pinterest

Evimizin ve yaşantımızın büyük bir bölümünü kaplayan salonlar modern tasarımlara sahip olduğu zaman daha çok huzur ve zevk verir. Salon evimizin merkezinde yer alan ana merkezdir ve evin genel dekorasyon tarzını ve stilini belirler. Evlerimizi tasarlarken ilk olarak salondan başlarız. Modern tasarımlardan hoşlanan kişiler salonlarını modern bir şekilde dizayn etmek isterler. Modern Salon Dekorasyon Fikirleri arasında bulunan renk uyumları ise dekorasyonun vazgeçilmez parçaları arasındadır.

Salonlara Bambaşka Bir Bakış

Günümüzde birçok salon modern tasarıma uyum sağlayarak açık mutfaklı yapılara sahiptir. Mutfakla salonun uyumu bu noktada önemlidir. Kirli beyaz ve bordo rengin birleşimiyle oluşan salon dekorasyonu sırasında göz kamaştırıcı unsurlar arasında, tek cephede uzanan beyaz tuğla görünümünde olan duvarlar gelir. Duvarın salona katmış olduğu çağdaşlık modern tasarımıyla da dikkat çeker. Salonun zemininde bulunan parlak ve sade bir halı ise koltuk takımına uygun olan renkleriyle şık bir kontrast oluşturabilir. Koltuklar istediği kadar modern bir tasarıma sahip olursa olsun eski koltukları çağrıştıran klasik dokunuşlarla modern bir çağdaşlık sağlanabilir.
Minimal ve modern tasarım anlayışıyla dizayn edilen salonlarda tavandan zemine kadar uzanan pencereler sıra dışı ve estetik bir görünüm sağlar. Beyaz mobilyalara sahip olan salonlarda bulunan duvarlarda ki renk seçiminde gri tercih edilebilir. L tarzında koltuklar hem rahat, hem işlevsel hem de şık bir görüntü sağlar. Yuvarlak ve şık görünüme sahip olan sehpalar ise dekorasyon unsuruna modernlik katar.

Çağdaş ve Şık Salonlar

Modern salon deyince aklımıza çok renkli olmayan ve minimal yapıya sahip salonlar gelir. Yemek masasından zemine, aydınlatma öğelerinden oturma grubuna kadar kullanılan her bir detay göz kamaştıran bir şıklık içinde olmalıdır. Metrekare olarak geniş olmayan salonlar dekorasyonun güzel olmayacağı anlamına gelmez. Küçük alanların kurtarıcısı olan L koltuklar hem konforlu hem de ferah bir yapı oluşturur.
Salonları göz alıcı hale getiren unsurlar arasında aksesuarlar bulunur. Duvarda bulunan hareketli ve parçalı tablolar salonların karakteristik özelliğini oluşturmakla birlikte salonu benzersiz bir hale getirir. Modern Salon Dekorasyon Fikirleri arasında bulunan rengarenk renk ve desenler eşsiz bir dokuya sahip olan bir atmosfer oluşturabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Home Ofis Dekorasyon İçin Püf Noktalar

Modern Salon Dekorasyonu Örneklerine Galerimizden Ulaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Birbirinden Güzel Country Salon Dekorasyonu başlıklı yazımız country salon, country salon nasıl yapılır ve ingiliz country salon ile ilgili bilgiler vermektedir.

Save it
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir