Lüks Ofis Dekorasyon Fikirleri

Yazar: | Haziran 14, 2017

Lüks duygusu her insanı baştan çıkaran ve kendisini özel hissetmesini sağlayan bir duygudur. Hayal gücünde sınır tanımayan lüks kavramı, özellikle Lüks Ofis Dekorasyonunda da söz konusudur. Parçaların nerelerde kullanılacağının çok iyi bilinmesi adeta uzmanlık gerektiren bir alandır. Çünkü lüks olmak adına kullanılan bir eşya ya da parça hata payı verebilir.

Öncelikle ofisinizin lüks görünmesi için mutlaka temiz ve şık olması gerekir. Ofis için kullanılacak olan mobilyalarında son derece kullanışlı ve konforlu olması gerekir. Bütün bunları yaparken yer döşemelerinin, duvarların, mobilyaların ve aksesuarların da uyumu büyük önem taşır. Renk ve dekorasyon arasındaki uyuma dikkat edilmezse kötü bir tasarım ortaya çıkabilir. Unutulmaması gereken noktalardan biri de dekorasyon için kullanılacak olan her bir parçaya ayrı özen gösterilmesi gerektiğidir. Parçanın güzelliğinde ziyade bütün olarak güzelliğin ortaya çıkarılması önemlidir.

Verimli ve Lüks Bir Ofis

İki cepheyi kaplayan ve boydan boya uzanan cam pencereler mükemmel bir ferahlık ve aydınlık verir. Çünkü yönetici ofisinin dikkat çeken özelliği ciddi ve ağırbaşlı bir dekorasyona sahip olmasıdır. Ofiste bulunan masanın uzunluğu, boyutu, malzemesi, sandalyesi, yönetici koltuğunun asilliği ve aksesuarların son derece özenle seçilmiş olması gerekir.

Ofis dekorasyonu için kullanılan toplantı ve misafirler için dizayn edilen bölümlerin daha hareketli ve daha renkli bir tarzda hazırlanmış olması uygun olabilir. Klasik tarzda olan lüks koltuklar, kırmızıya hakim olan halılar odaya ağırlık katabilir.

Modern Ve Göz Alıcı

 

Beyazla siyahım harmanlandığı ofisler odaklanmayı ve verimliliği arttırır. Kapalı kapılar ardında çalışmak istemeyen kişiler açık ofisleri tercih edebilir. Açık ofisler daha modern ve estetik bir görünüme de yardımcı olur. Özellikle şirket ofislerinde uygulanan merdiven tasarımları adeta bir tanıtım niteliği taşır. Bu merdivenlerin özenli ve şık bir dizayna sahip olması ofislere gösterişli bir hava katar.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Basit Ofis Dekorasyon Fikirleri 2017

Danışma ve giriş bölümünde aşırıya kaçan hareketlilik, renk ve gösterişten uzak durulmalıdır. Bu yüzden girişler minimal, sade fakat sağlam tasarımlara sahip olmalıdır. Lüks Ofis Dekorasyon konusunda kullanılan mermerle ise mimari tarzıyla son derece huzur ve güven dolu bir ortam oluşturabilir.

Lüks Ofis Dekorasyon Örneklerini görmek isterseniz fotoğraf galerimize bakınız.

 

Bir önceki makalemiz olan Ofis Dekorasyon Fikirleri 2018 başlıklı yazımız büro dekorasyon fikirleri ve işyeri dekorasyon fikirleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Lüks Ofis Dekorasyon Fikirleri

  1. Yüksel

    maddi durumu iyi seviyede olanlar için lüks ofis dekorasyonu konusundan faydalanmasını tavsiye edebilirim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir