Lüks Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri

Yazar: | Mayıs 12, 2018

Mutfaklarda işlevsellikten ziyade dekorasyon da oldukça önemlidir. Dekorasyon işi özellikle geniş ölçülere sahip olan mutfaklarda çok daha zevkli bir hal alabilir. Lüks Mutfak Dekorasyon aslında oldukça geniş bir tabirdir. Geniş ölçülere sahip olan mutfaklar doğru eşyalarla dekore edildiğinde fazla maliyet de gerektirmez.
Aydınlatmasından beyaz eşyasına, mutfak dolaplarından duvar fayanslarına kadar, mutfakta bulunan her ayrıntıyı son teknoloji olan ürünlerden seçmek, bu ürünlerde kullanılan malzeme ve işçiliğin birinci sınıf olması yani lüks olması lüks bir mutfağa sahip olmanın ilk şartıdır.

Klasiklikten Uzak Durmak Gerekiyor

Klasik renk ve modellerin dışında dekore edilen siyah mutfaklar başlı başına farklılık yaratan ve mutfağı mükemmel gösteren dekorasyon fikridir. Ankastre fırın, ocak, bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi eşyaların artık siyah rengini de bulmak mümkün. Bu yüzden mutfak dekorasyonu yaparken beyaz eşya anlayışını değiştirip siyah mutfak ürünleri tercih etmeniz daha gösterişli olacaktır. Özellikle son dönemlerde oldukça tercih edilen akrilik mutfak dolap ve tezgahları da mutfağınızı olduğundan çok daha şık ve lüks gösteren başka bir ayrıntıdır.
Mutfağınızı yeni baştan dekore etmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey mutfak dolabı seçmek olacaktır. Mutfak dolapları ve tezgahlar tarzınıza uyan renk ve desenlerdeki seçimler hem görsellik hem de kullanım açısından son derece önemlidir. Alışılagelmiş mutfak dekorasyonu modellerinden sıkılanlar için tavsiyemiz son yılların popüler olan desenli mutfak dolaplarıdır. Fonksiyonelliğin yanı sıra dekoratif görünüm sağlayan bu modeller görsel olarak da oldukça şıktır.

Mutfak Modelleri

Modern, vintage, spor veya klasik olan evinizin nasıl dekore edildiği son derece önemlidir. Özellikle Amerikan tarzı mutfaklarda kullanılan spor modeller hem sade hem de şık bir seçim olabilir. Beyaz her daim mutfakların vazgeçilmez renkleri arasındadır. Farklı renklerden oluşan seçimler yapmanız ise gökkuşağı tarzında bir mutfak yaratmanıza yardımcı olabilir.
Amerikan tarzı mutfak kullanmak istiyorsanız ve ufak bir salona sahipseniz minimal bir mutfak dekorasyonu yapmanız çok daha mantıklı olacaktır. Daha büyük ve geniş bir mutfağa salondan ayrı olarak sahipseniz L şeklinde olan seçimlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Genç Mutfak Dekorasyon Fikirleri 2017

Lüks Bir Mutfağa Sahip Olmanın Yolları

Lüks mutfaklar hem kullanışlı olmalı hem de göze hitap etmelidir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş olan dolaplar ve beyaz eşyalar ilk kuraldır. Belirli bir stile sahip olan ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak olan kaliteli ürünlerden oluşan sofistike Lüks Mutfak Dekorasyonu kişisel zevklere göre değişir. Bu sebepten ötürü son derece sade olmasına rağmen muhteşem bir mutfağa da sahip olabilmek de mümkündür.

Lüks Mutfak Dekorasyon ile ilgili fikir sahibi olmak için fotoğraf galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Modern Mutfak Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız modern amerikan mutfak, modern mutfak ve renkli mutfak dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Lüks Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri

  1. ceren

    lüks mutfak dekorasyon tavsiyeleri için öncelikle teşekkürler bende mutfağımı lükse çevirmek istiyorum fakat baya masraflı olacak 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir