L Şeklinde Mutfak Dekorasyonu

Yazar: | Haziran 21, 2017

L şeklinde olan mutfaklar en kullanışlı mutfak modelleri arasında yer alır. Büyük bir dikdörtgen veya kare bir alanınız varsa L Şeklinde Mutfak Dekorasyonu tercih edebilir ve mutfağınızı bu şekilde dizayn edebilirsiniz. Kullanışlı olmasının yanı sıra modern bir görünüme da sahip olan L tipi mutfaklarda yemek pişirmek adeta keyif haline döner. Renk olarak kullanılan pastel tonlar ise mükemmel bir görünüm yaratır.

Yeterli mutfak alanı olmayanlar veya mutfaklarını genişletmek isteyenler L tipi mutfak dekorasyonundan yararlanabilirler. Bu tarz mutfaklarda kullanılacak olan aksesuarların yerleşimi de oldukça önem taşır. L tipi mutfaklar hem kapalı hem de açık mutfaklara son derece uygundur.

 

Daha Büyük Bir Çalışma Alanı Planlayanlar İçin

Aksesuarlarını ve mobilyalarını yerleştirmek isteyenler her iki duvara da bunu yapabilirler. Ek duvar alanı kazanmak bu yöntem sayesinde avantaj kazandırır. Özellikle daha küçük metrekareye sahip olan mutfaklar için üretilen bu çözüm son derece akılcıdır. L tipi mutfak dekorasyonu için köşelerde aksesuar uygulaması yapmak biraz zorlayıcı olabilir. Tasarımcılar bu sorunu aşmak adına küpe dolaplar ve dönen sepetler fikirlerini sunuyor.

L tipi mutfaklarda her iki kol boyunca mutfak dolapları yerleştirilmiştir. Eğer mutfağınız geniş bir alana sahipse yemek masası yerleştirmek için gerekli alana sahipsiniz demektir. Masa ve mutfak dolaplarının bütünlük sağlayacak nitelikte olmasını isteyenler aynı renk kullanarak dengeyi sağlayabilirler. Ayrıca açık renklerin tercih edilmesi mutfağın boğucu bir hal almasını da önler.

 

L Şeklinde Mutfak Dekorasyonu Modelleri

L tipi mutfak dekorasyon konusunda farklı bir tasarım olan duvara sabitlenmiş ve havada süzülen dolaplar son derece modern bir görünüm sağlayabilir. Bu tarz mutfaklarda dengeyi duvarda bulunan üst dolap bölümü sağlar. Ayrıca beyaz ve açık tonlarda olan mutfak dolapları geniş ve ferah bir his yaratmanın yanı sıra, mutfağın geri kalan bölümlerinde istediğiniz renkli dekorasyonu uygulamanıza da olanak sağlar.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mutfakta Pembe Zamanı Başlıyor

L tipi mutfaklarda farklı arayışlar içinde olan kişiler bohem tarzı dekorasyon fikrinden yararlanabilirler. Rahat ve renkli mekanları sevenler bu tarz modelleri sıkça tercih etmektedir. Bohem tarzına uygun olan perdeler, avizeler ve aksesuarlar da pek çok seçeneği bir arada sunar.

Mutfak tasarımlarında işlevsellik her ne kadar daha çok önemli olsa da trend olan modellerin tercih edilmesi bulunduğunuz ortamı çok daha şık bir hale getirir. L Şeklinde Mutfak Dekorasyonu sırasında kullanılan akrilik ve ahşap kapaklar özellikle son zamanlarda daha çok tercih ediliyor.

L Şeklinde Mutfak Dekorasyonu örnekleri için fotoğraf galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “L Şeklinde Mutfak Dekorasyonu

  1. yeliz

    L mutfak benim en çok hoşuma giden tiplerden. Ayrıca L mutfak dekorasyonu da mutfağı çok mükemmel gösteriyor l şeklinde yer alan eşyalar zinciri görselliğin en büyük sunumu

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir