Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Yazar: | Temmuz 9, 2017

Evin her odası ve her köşesi önemlidir. Her biri kendine özel bir hava taşımalıdır. Yatak odaları ise huzur, canlanma ve rahatlama mekanı olmalıdır. Metrekaresi küçük olan yatak odalarını kullanışlı bir hale getirmek bazen kolay olmayabilir. Minimum alanlarda maksimum konfor ve rahatlık adına Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri yazımız tam size göre.

Metrekaresi küçük olan alan her ne olursa olsun çok daha geniş görünmesini sağlamak adına duvarları ve aydınlatması oldukça önem taşır. Duvarlarda kullanılacak olan parlak ve açık tonlardaki renkler alanın olduğundan çok daha geniş olarak algılanmasına yardımcı olur. Ayrıca yatak odası duvarlarında kullanılan geometrik desenli duvar kağıtları ise küçük yatak dekorasyon fikirleri arasında bulunuyor.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonunda Mobilya Seçimi Önemli

Mobilyalar mutlaka küçük yatak odalarına uygun olacak şekilde seçilmeli ve tasarlanmalı. Mobilyaları yatağa entegre olarak monte etmek iyi bir çözüm sunabilir. Yatak odalarında televizyon ve bilgisayar kullanımından vazgeçmek istemeyen kişiler ise bu teknolojik aletleri mobilyalara uyarlayabilirler. Fakat odanızın ferah olmasını istiyorsanız az eşya kullanımı konusunda titizlik göstermelisiniz. Çünkü kalabalık odalar küçük metrekareye sahip olan alanları her zaman çok daha karmaşık bir hale getirir. Duvarlarda kullanılacak olan tablolar ise dik formda tercih edilmelidir.

Küçük Yatak Odaları Nasıl Döşenmeli

Küçük yatak odası dekorasyonu oldukça emek isteyebilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken şey fikirler doğrultusunda doğru adımlar atmak olacaktır. Mesela yatağınızı köşe kısma yerleştirmek odanıza hem bir karakter hem de çekici bir hava katar. Kapaklarında ise geniş aynalar bulunan dolaplar küçük yatak odalarının dekorasyonu için en ideal tercihlerden biri olacaktır. Böylece hem alandan tasarruf edersiniz hem de dolaplar üzerinde bulunan aynalar sayesinde daha geniş bir ortam algısı uyandırırsınız. Özellikle baza kısımlarında saklama bölümü olan yataklar çok iyi bir fikir olabilir. Çekmece şeklinde saklama kısımları bulunan bazalar ise hem yer bölümünden tasarruf etmenizi sağlar hem de eşyalarınızı depolama imkanı verir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Evinizi Renklendirecek Fuşya Yatak Odası Dekorasyon

Küçük Yatak Odaları İçin Mükemmel Dekorasyon Fikirleri

   • Dolap kısmını genişleterek yatağınızı dolabın üzerine monte edebilirsiniz. Böylece ayaklarınız yerden kesilebilir.
   • Küçük rafları ve bazı dolapları yerde konumlanmış olan yatağınızın üzerine monte edebilirsiniz.
   • Eğer yatak odanızda balkon bulunuyorsa balkonu yatak odanıza katabilirsiniz.
   • Duvara gömülen yatak fikri mükemmel bir tasarım olmakla birlikte Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri arasında en çok tercih edilen fikir olabilir.
   • Tavanı basık yatak odaları için bunu fırsata dönüştürmek isteyenler tavanı pencereye dönüştürebilirler.
   • Yatak odanıza kontrast yaratacak küçük unsurlar ekleyebilirsiniz.
   • Kapıları oda dekorasyonuna ekleyebilirsiniz. Bunun için kullanışlı aparatlar satın alabilir ve aparatlara aksesuar, oyuncak, çantalar, ayakkabılar, kravatlar ve kıyafetler asabilirsiniz.
   • Kapı üstlerini dolap veya raf olarak değerlendirebilirsiniz.

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri fotoğraf galerisi

Bir önceki makalemiz olan Aynalı Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız özel yatak odası tasarımları, yatak odası dekorasyon ürünleri ve yatak odası dekorasyonu örnekleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

 1. esma

  küçük yatak odası dekorasyonu için 2 şeye ihtiyacınız var birincisi çoklu makyaj masası (aynalı) diğeri çok işlevli dolap

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir