Küçük Oturma Odaları İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

Yazar: | Haziran 25, 2017

Zamanımızda gerek ekonomik koşullar gerekse pratik kullanım açısından küçük oturma odaları tercih edilmektedir. Küçük oturma odalarının derlenip toplanması açısından büyük oturma odalarına göre daha kolay olması da bu odaları tercih sebebi olabilir. Bu makalemizde sizlere küçük oturma odaları için dekorasyon tavsiyeleri olarak fikirler vermeye çalışacağız. Küçük ama ferah ve zevkli bir oturma odası için odamızı nasıl dekore etmeliyiz bunlar üzerinde durmaya çalışacağız. Aynı zamanda bu küçük mekanları nasıl daha kullanışlı ve zevkli hale getirebiliriz bu konularda sizlere öneriler sunmaya çalışacağız. Bu sayede oturma odanız küçük diye üzülmenize gerek kalmayacak. İşte bu konuda sizlere önerebileceğimiz oturma odaları için dekorasyon fikirleri;

Mekanı Daraltmayan Mobilyalar Seçin

Küçük bir oturma odasına sahipseniz size ilk tavsiyemiz odanızı daraltmayan mobilyalar seçmenizdir. Mekanı daraltmayan mobilya seçimi yaparak odanızın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak seçeceğiniz mobilya olarak koltuk takımından başlarsak normal oturma gurubu yerine kullanışlı köşe takımı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Köşe takımları mekanın alanını çok daraltmaları açısından kullanışlıdırlar. Odanızın genişliğine göre uygun ölçülerde köşe takımı seçebilirsiniz. Koltuk takımı seçiminden sonra televizyon köşesi gibi mobilyalar için duvara monte modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece daha çok kullanabileceğiniz alanlar açılmış olur. Pratik orta sehpalar ya da yer kaplamaması açısından yan sehpalı olan köşe takımları da tercih edebilirsiniz.

Aksesuarlarla Tamamlayın

Son olarak mobilya seçimi konusunda küçük oturma odası dekorasyonu için uygun mobilyalar seçtikten sonra bunlara uyumlu halı, modern perdeler seçebilirsiniz. Duvara monte ettiğiniz köşenizde zevkli aksesuarla koyabilirsiniz. Aksesuar seçimi için sizi yansıtan ürünler tercih edebilirsiniz.

Keyifli ve huzurlu anlar yaşamanıza olanak sağlayan pratik ve kullanışlı dekorasyon seçimleri ile oturma odalarınızı zevkli hale getirebilirsiniz. Burada sevdiklerinizle güzel paylaşımlar yapabilir, ailenizle birlikte keyifli zaman dilimleri geçirebilirsiniz. Daha fazla dekorasyon örneği için yapabileceğiniz diğer şeylerden biri de bu konuda sizlere yardımcı olacak mimarlardan yardım almanız olacaktır. Böylece daha güzel fikirler ile oturma odanızı zevkli ve yaşanılır hale dönüştürebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Oturma Odası Dekorasyonu Sehpanın Önemi

Küçük Oturma Odaları İçin Dekorasyon Tavsiyeleri için fotoğraf galerimizi ziyaret ediniz.

Bir yorum “Küçük Oturma Odaları İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

  1. Ciciş

    küçük oturma odaları için dekorasyon tavsiyelerinizi dikkate alarak ona göre bir oturma odası kuracağım tşk ederim 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir