Küçük Ofisleriniz Artık O Kadarda Sorun Değil

Yazar: | Aralık 13, 2017

Küçük bir ofisi en başından dekore etmek çok zor olmasa da, hali hazırda dizayn edilmiş ancak küçüklüğü bariz çalışma ortamlarını daha verimli ve işlevsel hale getirmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Birçok kişinin aynı anda ve uyum içerisinde bulunmasının sağlanması gerektiği de düşünülürse, Küçük ofis dekorasyonu hakkında bilgi sahibi olmak ve ofisinizi daha çalışılabilir bir yer haline getirmek için tavsiyeye ihtiyacınız olabilir.

Küçük Ofislerin Duvarlarını cesur bir renkle boyayın

Turuncu, kırmızı, yeşil, mor gibi beyaz, bej ve gri yerine tercih edebileceğiniz canlı bir renk monotonluğu kıracaktır. Mobilya ve aksesuarları koordine etmek için göz alıcı renkleri bir araya getirerek daha enerjik bir çalışma ortamı yakalayabilirsiniz.

Resimlerden ilham alın

Duvarları resimlerle süslemekten çekinmeyin. Elbette ki tercihiniz soyut eserlerden yana olmalı. Genellikle çerçeveleme atölyelerinde, genel sanat mağazalarında, hatta Ikea’dan nispeten az para ödeyerek büyük renkli tuval baskılar alabilirsiniz. Bunlar hem sade hem de şık duracaktır.
Eğer biraz zamanınız varsa kendiniz de yapabilirsiniz. Bir sanat malzemeleri mağazasından geniş bir boş beyaz tuval satın alıp ve basitçe boyayın. Büyük bir boş duvar alanını parçalamak için yalnızca koyu kırmızı gibi bir renge ihtiyacınız vardır. Küçük ofis dekorasyonu konusunda desenlerin gücü yadsınamaz.

Küçük Ofislerde duvar kâğıdı veya duvar resmi kullanın

Bazen renkli bir duvar veya bir soyut sanat parçası yeterli değildir. Gerçekten gözünüz orada bir şey daha ister. Ofisinizi başka bir yere dünyaya taşımak için bir duvar kâğıdı veya duvar resmi deneyin.

Küçük Ofis Dekorasyonu Yaparken Ofisinize Canlı bitkiler ekleyin

Ofis ortamında bulundurulan bitkiler renkleri itibariyle rahatlatmanın yanı sıra, havayı da temizleyerek çok daha sağlıklı bir çalışma ortamı, temiz hava, ferah nefes fırsatı sunar. Ayrıca bitkilerle ilgilenen çalışanların sorumluluk bilinci de gelişecektir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ofislerinize Bambaşka Bir Hava Katacak Fikirler

Büyük beyaz bir tahta pano bulundurun

Küçük ofis dekorasyonu için adım atmak istiyorsanız, muhtemelen en sevdiğiniz ofis malzemeleri mağazasından bir raf tahtası alarak işe başlayabilirsiniz. Personeli fikirleri, doğrulamaları, fotoğrafları, ürün örnekleri veya prototipleri gibi şeyleri asmaları için cesaretlendirin. Canlı bir mobilya parçası haline getirin, sürekli panoyu değiştirmek ve panodan ilham almak mesai dışında da çalışanlara ilgilenilecek bir aktivite sunar.

Küçük Ofis Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Ofis Dekorasyon Fikirleri 2018 başlıklı yazımız büro dekorasyon fikirleri ve işyeri dekorasyon fikirleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Küçük Ofisleriniz Artık O Kadarda Sorun Değil

  1. Özlem

    Küçük ofis dekorasyonu için ben evimin odasını şekillendirmek istiyorum. Ortaya şık bi masa duvar montalı tv küçük kitaplık ve dekor için raflar yerleştireceğim umarım istediğim görüntüye ulaşabilirim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir