Küçük Mutfakları Büyük Göstermenin Yolları

Yazar: | Ekim 24, 2017

Hanımların en önem verdikleri alanlardan biridir mutfaklar. Mutfakların büyük ve kullanışlı olması onlar için son derece önemliyken küçük bir mutfak can sıkıcı olabilmektedir. Hâlbuki günümüzde farklı ufak mutfak dekorasyonu fikirleri sayesinde en küçük yaşam alanları bile son derece kullanışlı hale gelmektedir.

Küçük Mutfakları Kullanışlı Hale Getirmek

Ev dekore etmek istediğinizde ilk adım olarak yeni oluşumlara bir göz atmalısınız. Sizin için uygun olabilecek fikirleri inceledikten sonra evinizdeki mekanlara uygun olup olmadığına karar vermeniz ve uygulamaya geçmeniz daha doğru olacaktır.
Ufak mutfak dekorasyonu için son dönemlerde özellikle kullanışlı dolapların üretilmesi bu tarz mekânları daha elverişli hale getirmektedir. Hanımlar için küçük mutfak büyük sıkıntı anlamına gelirken dekorasyonun iyi yapılması halinde en küçük mutfaklar bile inanılmaz kullanışlı hale gelmektedir.
Öncelikle bu tarz mutfaklar genellikle küçük daire tüplerinde yapılmaktadır. Mutfak dolabı olarak büyük kapaklı büyük dolaplar yerine daha küçük ve çoklu dolapları tercih etmelisiniz. Böylelikle daha fazla eşyanızı dolaplara kaldırma şansınız olmaktadır. Büyük buzdolabı ve fırın seçimleri yerine ankastre ürünler seçilmesi ve ebat olarak küçük boyutların tercih edilmesi bu mutfaklarla yapılması gereken bir diğer adımdır. Yemek masasını farklı bir odada kullanmanız mümkün olurken mutfakta olması gereken durumlarda duvara monte edilen katlanır masaları tercih edebilirsiniz. Bu da yerden tasarruf etmeniz için en uygun seçim olacaktır.

Küçük Mutfak Artık Bir Sorun Değil

Ufak mutfak dekorasyonu sayesinde artık küçük mutfaklar sorun haline gelmemektedir. Rahat kullanım alanları olabilirken seçtiğiniz aksesuarlar ve mobilyalarla mutfaklarınızı son derece kullanışlı mekanlar haline getirebilirsiniz.
Renk seçimlerinde de küçük mekanlar için her zaman açık renkler kullanılmalıdır. Beyaz eşya grubunda da beyaz tonlarına gitmeniz, mobilya seçimlerinde de krem, kırık beyaz, fildişi ya da tam beyaz renklerini kullanmanız mekanı daha ferah ve aydınlık gösterecektir.
Halı ve perde seçimleri de mutfağınızı bütünleyen seçimlerdir. Burada da açık tonlara yönelmelisiniz. Halılarda desenler çok yorucu olmalıdır. Perdeler için de sadelikten yana olmalısınız. Böylelikle tam bir uyum içinde mutfağınız daha büyük hala gelecektir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Lüks Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri

Ufak Mutfak Dekorasyonu Fotoğraf Galerisi

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Küçük Mutfakları Büyük Göstermenin Yolları

  1. hasan yiğit

    küçük mutfaklı bir daireye taşınacağız eşim pek ılımlı yaklaşmıyor fakat ufak mutfak dekorasyonu ile sanırım bu sorunu ortadan kaldırabiliriz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir