Küçük l salon dekorasyon konusunda zor görülen bir oda şeklidir. L şeklindeki bir salonu dekore etmek konusunda birçok yanlışa düşebileceğiniz gibi, salonunuzun l şeklinde olmasını bir avantaja da dönüştürebilirsiniz. Bu yüzden küçük l salon dizayn tavsiyelerimizi okuduktan sonra örneklerini de bulabileceğiniz fotoğraf galerimizi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

L Salon Dizayn Edilirken Mobilyaların Yerleştirilmesi

Küçük l salon dizayn hususunda dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan bir odanızın küçüklüğünü ve l şeklini kapatmanız gerektiğidir. Alanı genişletmek için buna uygun mobilyalar almalı ve mobilyaları almadan önce kesinlikle odanın her bir uzunluğunu ölçerek buna uygun mobilyalar tercih etmelisiniz. Küçük l şeklinde bir salon dizayn konusunda birçok alternatif mobilya ile taçlandırılabilir. Örneğin salonunuzun l şeklinin köşesine denk gelecek şekilde bir l koltuk yerleştirerek hem kendinize alan oluşturabilir, hem de l şeklindeki odanıza l şeklinde bir koltuk yerleştirerek en güzel mobilya tercihinde bulunabilirsiniz. Odanızın kısa olan kenarının yani l şeklinin kısa olan kenarının bir tekil koltukla taçlandırılması hem harika bir görünüm sağlar hem de kullanım alanını genişletir. L şeklinin uzun olan kenarına da televizyon ünitenizi yerleştirerek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Yine odanız ufak olduğu için bir konsol kullanamayacaksanız odanızın duvarlarını raflarla süsleyerek bu raflara biblo ya da fotoğraflarınızı koyabilirsiniz. Bu tarz bir odanın duvarlarına fazla iri tablolar asmak yerine çerçeveli hoş aynalar asabilirsiniz. Ya da duvarınızı boş çerçevelerle süsleyebilirisiniz.

L Salonlarda Halı ve Mobilya Uyumu

Küçük l salon dizayn edecekseniz mobilyalarınızda açık renkler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tek renk açık renkli bir l kanepe üzerine dilerseniz renk renk ya da çiçek veya geometrik desenlere sahip yastıklarla süsleyebilirsiniz. Mobilyanızı tek renk seçecekseniz halınızı yine açık renk olmak kaydıyla desenli seçebilirsiniz. Küçük l salon dekorasyonu sizin için eğlenceli bir hale bu şekilde gelebilir.

 

Küçük L Salon Dekorasyon Örneklerine fotoğraf galerimizden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz..Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email
Share on Tumblr
Tumblr
Share on VK
VK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir