Küçük Balkon Dekorasyon Önerileri

Yazar: | Mayıs 30, 2017

Küçük balkon dekorasyon önerileri için çok farklı zevkler ve bu doğrultuda da çok fazla dekorasyon seçeneği vardır. Balkonlar genel olarak gereksiz eşyaların ve de kombilerin alanı olarak bir nevi depo görevinde kullanılıyordu. Fakat son zamanlarda balkonların da eve ait kullanılabilir bir alan olduğu düşüncesi yaygınlaşıyor. Balkon dekorasyonu denildiği zaman akla gelen ilk şey büyüklerimizin balkondaki saksılarda yetiştirdiği bitkiler, plastik beyaz sandalyeler. Küçük balkonların kullanılabilecek fazla alanları olmadığından dolayı balkon dekorasyonu adına akla gelen bu tablodan fazlası yapılamayacağı düşünülse de bu büyük bir yanılgıdır. Evinizin diğer tüm alanlarında yaptığınız dekorasyonları küçük balkonlarınızda da yapabilirsiniz!

Küçük balkon dekorasyonlarında nelere dikkat etmem gerekir?

Küçük balkonlarda dekorasyon denildiği zaman ilk yapılması gereken, bolca çiçek kullanmaktır. Balkonlarınız için yüzlerce öneri içerisinden her balkonda uygulanabilir olanı şüphesiz ki bitkiler ve de canlı çiçeklerdir. Küçük balkonunuzun dekorasyonunda çiçekler kullanacaksanız eğer enteresan fikirleri ihtiyacınız olacak. Balkonunuzun dekorasyonu için ahşap materyalden saksı yapabilirsiniz fakat bu saksının dış kısmı olmalıdır iç kısmında çürümeyecek bir malzemeden koruma yapmak gerekir. Aksi halde suyun yıpratıcı etkisi ile saksınız kısa ömürlü olacaktır. Eğer balkonunuzda yeşil renkler kullanıyorsanız sarmaşık bitkisi ortama çok egzotik bir hava katacaktır. Yukarıdan aşağıya doğru sabitleyerek kendinize sarmaşıktan bir güneşlik yapabilirsiniz. Kullanışlı bir dekorasyon olur. Küçük balkonlarda duvara alt alta astığınız saksıları yerleştirebilirsiniz. Hem fazla alan kaplamamış olur hem de farklı bir görüntü elde edersiniz.

Küçük balkon dekorasyonlarında ne tarz mobilyalar kullanmalıyım?

Küçük bir balkonunuz varsa ve siz bu balkonu genişletemiyorsanız kendinizi üzmeyin! Var olan alanı en dikkatli şekilde kullanarak hoş bir ortam yakalayabiliriz. Nasıl mı? Portatif eşyalar kullanmayı tercih edin. Sadece bir şeyler yenilip içileceği zaman açılacak ola duvara monteli masalar küçük balkonlar için ideal bir seçim olur. Bu alanı kullanmadığınız zamanlarda ise oturma alanı için sandalyeler yerine yer minderleri kullanabilirsiniz. Böylelikle ortama daha fazla kişiyi alabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz aksesuarları duvarlarda kullanın. Saksıları da aynı şekilde duvarlarda ya da balkon korkuluklarında kullanmayı tercih edin.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Teras Nasıl Dekore Edilir

Küçük Balkon Dekorasyon Önerileri fotoğraf galerisi

Bir önceki makalemiz olan Teras Dekorasyon Modelleri 2017 başlıklı yazımız balkon dekorasyon fikirleri, balkon dekorasyonu yaparken önerilenler ve teras dekorasyonu modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Küçük Balkon Dekorasyon Önerileri

  1. Buse Burak

    küçük balkon dekorasyonu için küçük tabure ve masa kullandım etrafada bir kaç çiçek yerleştirdim o şekilde bi tasarım oluşturdum zaten balkon çok dar olduğu için anca bu kadar oluyor 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir