Krem Rengi Koltuk Takımına Perde

Yazar: | Haziran 21, 2019
Save it
Pinterest

Özellikleri ve tasarımları bakımından farklılık gösteren koltuk takımlarında renkler çoğunlukla ön planda yer almaktadır. Etkileyici ve çarpıcı renkleri kullanarak muazzam görünüme sahip olabilirsiniz. Peki uyumu sağlamak ve bu uyum dahilinde estetiği elde etmek zor mudur? Elbette doğru teknik ve açı ile renkleri evinizde harika şekilde kullanabilirsiniz. Krem rengi koltuk takımına perde seçerken de renklerin gücünü ve asilliği en iyi şekilde aktarabilirsiniz. Bunu gerçekleştirirken elbette aksesuar, halı, perde ve ışıklandırma gibi faktörleri de gözden geçirmeniz gerekir. Yapacağınız uygulamaların sade mi yoksa renkli bir dünyaya mı açılmasını istemek tamamen size kalmıştır. Dekor uyumunu elde ederek odalarınızda her zaman en iyiye ulaşabilirsiniz. Renkleri ve desenleri doğru aktarım ile yaparsanız göz yorucu ya da bunaltıcı hale getirmezsiniz. Odanızın geniş ve ferah görünüme kavuşmasını istiyorsanız açık renklere yoğunlaşmanız daha iyi olacaktır. Krem koltuklara uygun perde seçimlerinizde de bu düzene dikkat etmek her açıdan avantajı size sunacaktır.

Koltuk Rengine Göre Perde Seçimi

Koltuk Rengine Göre Perde Seçimi

Koltuklarınızın rengini belirledikten sonra odanın tamamlayıcı ögesi olan perdenin renk, desen ve model seçimi odanın şeklini belirleyeceksin. Bu noktada önceliğiniz elbette mobilya desenine göre değişebilir. Bunun sebebi ise koltuklar ile doğru orantılı olmasıdır. Koltuk rengine göre perde seçimi konusunda desenlerde berjerde ise berjere göre hareket etmek daha doğru olacaktır. Rengi ve fonu tasarlarken bu dengeyi sağlamanız ortaya mükemmel aynı zamanda eşsiz görünümü çıkartacaktır. Böylece perde ve koltuk ahengini üst seviyelere taşıyarak en iyiye ulaşabilirsiniz.

Perde Koltuk Uyumu

Perde Koltuk Uyumu

Yaşam alanlarınızda ki değişiklikleri daha etkin hale getirmede her zaman perde koltuk uyumu ön planda tutulmalıdır. Oda içerisinde ilk dikkat çeken faktörün bu iki önemli eşya olması ne denli önemli olduğunu da göstermektedir. Elbette odada ki halı ve aksesuarlarda bu parçalara dahil olan parçalardandır. Hiçbir alanda eksiklik olmayacak şekilde dizayn etmek gerekir. Koltuk rengine göre seçimi yapacağınız perde uyumlarında koltuğa ait yastık renkleri de belirleyici olabilmektedir. Ayrıca perde koltuk uyumuna ek olarak duvar rengini de dahil etmek enfes görünüme büyük katkı sağlayacaktır. Odada sırıtabilecek renklerden uzak durmanız gerekir. Tasarımlarınız da bozukluklara sebep olabilecek tüm aksesuarları da irdelemeniz gerekir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Beyaz Salon Dekorasyon İçin Püf Noktalar

Krem Rengi Koltuk Takımına Perde konusunda hazırlamış olduğumuz galeriye göz atabilirsiniz. Farklı tasarımlar ve modern yapılarla en iyiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Yeşil Koltuk Takımına Ne Renk Perde başlıklı yazımız koltuk rengine göre perde, perde koltuk uyumu ve Yeşil Koltuk Takımına Ne Renk Perde ile ilgili bilgiler vermektedir.

Save it
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir