Kapı ve Parke Renk Uyumu Nasıl Olmalı  

Yazar: | Haziran 6, 2019

Hem uyumlu hem de güzel bir görünümü elde etmede dekorasyonu etkili şekilde kullanma ile mümkündür. Bu güzelliği oluştururken size en iyi görünümü sunacak etkileşim size sahip olacaktır. Peki, kapı ve parke renk uyumu nasıl olmalı noktasında en iyi kullanımı elde edebilirsiniz. Uygulamaların nasıl ve hangi şekilde yapılacağını iyi şekilde entegre etmeniz ile mümkündür. Belirli düzene sahip şekilde odalara ayrılması ve kapı kullanımı parke ile uyum içerisinde olması görselliği ortaya çıkarmaktadır. Kapıların renk içeriklerinde parke renk uyumunu doğrudan etki edecektir. Zemin ile bağlantılı şekilde oluşturacağınız kapı zeminleri oda içerisinde ki uyumun temelini de oluşturmaktadır. Ev dekorasyonu yaparken olumsuz etkinin oluşmaması adına yapacağınız etkileşimle direk bağlantılıdır. Renklerle uyumu elde edebilmeniz özenli olmanız size her daim kontrollü sunacaktır.

Kapı Parke Renk Uyumu

İç Kapının Renk Seçimi ve Parke ile Uyumu

Sıcak renkleri kullanarak ev içerisinde uyumu elde etmenizde doğal ahşap renkleri tercih ederek kombin oluşturabilirsiniz. Koyu renk tercih etmekten ziyade yumuşak renkleri ön planda tutmalısınız. Seçeceğiniz renk sayısının üçü geçmemesine dikkat etmelisiniz. Elbette duvar rengi ile uyumu da elde etmeniz gerekir. Kapı ve parke renk uyumu nasıl olmalı ile alakalı duvar ve oda içerisi kontrolü de sağlamalısınız. Parkenin koyu olması ve kapı ile zıt renklere sahip olması olumsuzlukları ortaya çıkartmaktadır. Odalar arası farklı uygulamaları düşünebilirsiniz. Bunu yaparken boğucu renklerin seçiminden uzak durmanız daha iyi olacaktır.

Kapı ile Uyumlu Parke

En Çok Tercih Edilen Kapı ve Parke Renkleri

Genellikle kapı renklerin beyaz ve beyaza yakın renk seçimleri aynı zamanda parkeye uyumunu da kolaylaştırmaktadır. Ahşap kullanımı konusunda ne denli etkiyi elde edebileceğinizi doğrudan görebilmeniz adına kapı ve parke uyumu elde edilmiş olacaktır. Mobilya renklerinin parkeye uyumuna etki edecek seçimlerde ev içi dekorasyona doğru katkı sağlamaktadır. Bunu elde ederken en fazla kabul gören kapı ve parke renkleri beyaz, gri ve açık tonlu renkler daha fazla katkı etki edecektir. Salon, mutfak ve yatak odası gibi kapıların tek renk tercihleri genel itibari ile kabul gördüğünü bilmeniz gerekir. Salon kapısının farklı yatak odasının farklı renklere sahip kapının olması olumsuz etki oluşturacaktır. Evi içi düzeni etkileyecek yankıyı da görmeniz mümkün olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bebek Odası Dekorasyonu

En iyi etkiyi görebilmeniz noktasında kapı ve parke renk uyumu nasıl olmalı konusuna değindik. Bununla ilgili hazırladığımız galeriye göz atarak sizde fikir edinebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Vizon Rengi Koltuk Kombinasyonları başlıklı yazımız Vizon Rengi Koltuk Kombinasyonları ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir