Kahverengi Mutfak Dekorasyonu

Yazar: | Mart 15, 2018

Kahverengi mutfak dekorasyonu oldukça şık bir görünüm sağlar. Mutfaklarda kahverengi kullanımı hem sade hem de şık bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Kahverengi bir mutfakta kesinlikle sade bir şıklık hedeflenmelidir. Kahverenginin verdiği asillik ve ağır hava mutfağı hem klas bir görünüme kavuşturur, hem de düzenli bir alan yaratır. Kahverengi mutfaklarda yapılması gereken önemli ayrıntıları yazının devamında bulabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonunda Yapmanız Gerekenler

Kahverengi mutfak dekorasyonunda yapılması gereken ilk şey kesinlikle açık renk bir tezgahtır. Zaten dolaplarda kahverengini kullandığınız için tezgahı olabildiğince açık bir renkte seçmenizde fayda var. Bu şekilde hem mutfağı boğmamış, hem de dolapların güzel rengini açığa çıkarmış olursunuz. Aynı zamanda kahverengi ve kremin uyumunu yakalamak için krem rengi bir perde ile mutfağınızın şıklığını tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz dantel ya da stor bir perde ile harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kahverengi Mutfak Dekorasyonu Yaparken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Kahverengi mutfak dekorasyonunda yapılmaması gereken ilk şey rengin tüm mutfakta kullanılmasıdır. Tüm mutfakta kahverengi kullanmak hem mutfağı boğar hem de sıkıcı bir görünüm sunar. Bu sebeple bazı alanlarda açık renkler örneğin kum beji, krem ya da beyaz kullanabilirsiniz. Mesela perde, halı ve tezgahı kesinlikle açık renk seçmelisiniz.

Mutfak Dekorunda Mutfak Eşyalarının Seçimi

Kahverengi mutfak dekorasyon konusunda aslında kolay olan mutfaklardan biridir. Yapmanız gereken tek şey belirli alanlarda açık renkler, belirli alanlarda kahve rengini kullanmaktır. Aynı şekilde mutfak eşyalarınız da pastel renklerde olmamalı. Genellikle açık renklerde ve düz mutfak eşyaları kullanmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Kırmızı ya da mavi gibi mutfak eşyaları hem rengi boğar hem de oldukça alakasız bir görüntü sunar. Bu nedenle kahverengi mutfak dekorasyonu yapacaksanız açık renkli ve sade mutfak eşyaları kullanmalısınız. Kahverengi mutfak dekorasyonu yaparken bunları dikkate alabilirsiniz. Böylece mutfak dekorasyonunuz kusursuz olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Amerikan Mutfak Salon Modelleri

Kahverengi Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Kahverengi Mutfak Dekorasyonu

  1. güral

    kahverengi mutfak dekorasyonu için güzel fotoğraflar paylaşılmış bu fikirlere göre bende bişeyler planlayacağım

    Yanıtla
  2. halime

    mutfak dekorasyonunda kahverengi ve ahşabın mükemmel uyumu bu yazıda da açıkca görülüyor kahverengi mutfak dekorasyonu düşünenlerin mutlaka bu fotoğraflardan örnek almaları lazım

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir