Home ofis dekorasyon u son yıllarda artan internet ortamından evde yürütülebilecek işler sebebiyle ortaya çıkmış ya da ofislerinde bir ev görünümü yakalayarak çalışma verimi elde etmek isteyen kullanıcıların ilk tercihi oldu. Home ofislerin dekorasyonu konusundaki bilgi kirliliği ve kafa karışıklıklarını gidermek için sizler için derlediğimiz bilgilerden bir fikir elde edebilirsiniz.

Mobilyaların Seçimi

Home ofis dekorasyonu konusunda ilk seçeceğiniz parçalar kesinlikle mobilyalar olacaktır. Öncelikle masanızı seçmeniz gerektiğini unutmamalısınız. İster büyük ister küçük bir ofisiniz olsun fark etmez. Yapmanız gereken kesinlikle ihtiyacınız olanı kadar bir büyüklükte ortalama bir masadır. Gereğinden fazla büyük bir masa yakalamak istediğiniz samimi ortamdan uzak ve resmi bir görünüm sağlayacaktır. Masanızın boyutunu olabildiğince küçük tutmanızda fayda var. Masanızı gereksiz hiçbir şeyle doldurmamalı ve kendinize çalışmanız için gerekli olan alanı sağlamalısınız. Sevdiklerinizin fotoğrafının olduğu bir çerçeve ve ufak bir sukkulent ya da kaktüs de masanıza ferah bir görünüm kazandırır. Masanın yanında günlük sürekli kullandığınız ve elinizin altında olması gereken eşyaların bulunduğu bir çekmece de inanılmaz derecede işinizi görebilir. Ayrıca masanız için seçeceğiniz koltuk ya da sandalye de kesinlikle hem ortopedik hem de modern ve canlı bir renge sahip olmalıdır.

Ufak Eşyalar

Home ofis dekorasyonunda ufak eşyalar da oldukça önemlidir. Kullanacağınız sehpalar ve büyük yer saksıları hem ferah hem de bir ev görünümünü yakalamanızı sağlayacak unsurlardır. Masanızın hemen arkasında fonksiyonel bir kitaplık kullanmanız sizin işçinizi kolaylaştıracağı gibi oldukça şık görünecektir.

Renkler

Home ofis dekorasyon konusunda birçok avantaja sahip olduğunuz bir alan olsa da basit hatalar yaparak alanı karanlık ya da karışık gösterebilirsiniz. Bunları yapmamak için mobilyaları olabildiğince açık renklerde tutmalısınız. Örneğin beyaz ya da mavi renkli mobilyalar hem dinlendirir hem de gözünüzü yormaz. Mobilyaları beyaz ya da mavi tutup bazı ufak aksesuarlarda pastel tonlarını abartmadan kullanabilirsiniz. Dekorasyonu bu şekilde tamamlayarak harika bir home ofis dekorasyonu yapabilirsiniz.

Home Ofis Dekorasyon Galerimizi Gördünüz mü ?

Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz..Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email
Share on Tumblr
Tumblr
Share on VK
VK

1

  1. Burak dedi ki:

    home ofis dekorasyonu için bu yazınız bana büyük destek sağlayacak yeni kuracağım home ofis için böyle bi fikire ihtiyacım vardı sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir