Gülkurusu Rengi İle Uyumlu Renkler

Yazar: | Temmuz 11, 2019
Save it
Pinterest

Yaşam alanlarının insanlara huzur vermesi ve daha kaliteli hayat sürmesine ortam çok büyük öneme sahiptir. Yeterli genişliğe sahip olan odalar olsa da dekorasyonun ve renklerin ahengini es geçmemek gerekir. Elbette bunu yaparken doğru renk kullanmak ve uyumu elde etmek önceliklerdendir. Gülkurusu rengi kullanılan evlerde rahatlama hissinin gözlemlendiği görülmüştür. Gülkurusu rengi ile uyumlu renkler oluşumu en iyi şekilde uygulayarak mükemmele ulaşmak mümkün olacaktır. İster yatak odası olsun ister salon ya da misafir odası olsun muhteşem görünümlere sahip dekorasyonlara ulaşabilirsiniz. Sıcak bir ortamı elde edebileceğiniz içinde huzuru evde tesis etmek mümkündür. Birçok alanda kullanabilecek olmakta alternatifleri artırmaktadır. Çok açık renklerin kir tutma özelliğini ve koyu renklerin basık ortam oluşumuna sebep olduğu düşünülürse gülkurusu rengi çok doğru tercih olacaktır.

Gülkurusu Renginin Gücü

Gülkurusu Renginin Gücü

Birçok farklı uygulamalarda kendini belli eden gülkurusu tarzı ve uyumu ile dikkat çekiyor. Gülkurusu rengi ile uyumlu renkler arasında en iyi etkiye veren ve ahengi sağlayan renkler arasında krem, vizon, buz mavisi ve açık kahverengi gibi kendi tonuna yakın olanlar seçilebilir. Böylece oda içerisinde olumsuz etkiyi oluşturabilecek hava ortadan kaldırılmış olacaktır. Ayrıca koyu kahverengi, lacivert ve mürdüm tarzı renkleri kullanarak uyumu elde edebilirsiniz. Gülkurusu renginin gücü ile evlerinizde rahatlığı ve pozitif enerjiyi oluşturabilirsiniz. Bunları gerçekleştirirken ister koltuk takımı olsun ister perde her halükarda etkinliği gözlemleyebilirsiniz. İç yapıda ki değişiklikleri olumlu yönde şekillendirmeniz de bu sayede gerçekleşmiş olacaktır.

Gülkurusu Rengi ile Kombinasyon

Gülkurusu Rengi ile Kombinasyon

Koltuklarınızda ki asaleti ortaya koymanızda ve sakin bir ortam elde etmenizde gülkurusu rengi olumlu etkileri size sağlayabilecek düzeydedir. Gülkurusu rengi ile kombinasyon elde edebilmeniz de halı, perde, duvar rengi ve koltuk minderleri gibi dengeyi oluşturabilecek faktörlere yönelmelisiniz. İç açıcı ve aydınlık oda oluşumunu gerçekleştirmeniz bu sayede mümkün olacaktır. Rahat temizlenebilir yönünü düşünürseniz de alternatif olacağından şüpheniz olmasın. Kombinasyonu oluştururken dekor ürünlerini de ön planda tutmanız kolaylığı beraberinde getirecektir. Her zaman doğrudan etkileşim kurabileceğiniz görünümü sağlamış olursunuz. Sistematik eşya yerleştirmeyi de dahil ettiğinizde ortaya mükemmel görünümü sunabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Pembe Yatak Odası Dekorasyonu 2017

Gülkurusu rengi ile uyumlu renkler konusunda size fikir verebilecek galerimizi ziyaret edebilirsiniz. Etkileyici ve karakteristik tasarımlara sahip olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Koltuklara Uygun Perde başlıklı yazımız Kahverengi Koltuklara Uygun Perde ile ilgili bilgiler vermektedir.

Save it
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir