Geçen Yılın En İyi Ofis Dizayn Eğilimleri

Yazar: | Ekim 29, 2017

Uzmanlar, bu tasarımlardaki yerinizi almanın zamanının geldiğini söylüyorlar. Ofis dizaynları çok ciddiye alınmasa da kişilerin gündelik hayatlarında çalışma ortamında en çok oranda vakit geçirdiği düşünülürse ofis ortamı bireyin hayatında oldukça önemli bir yere sahip. Bu nedenle çalışma verimliliğini artıracak aynı zamanda Mimari ofis dekorasyonu fikirlerini sizler için derledik.

Kabloları gizleyin

Müşterilerden en çok talep edilen çözümlerden biri olarak gizlenmiş kablolar, masaüstü bilgisayarlardan ve konferans salonlarındaki kabloların ve dağınıklığın ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Kablolar, dizüstü bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazlar arasında, yerleştirme istasyonlarına, ev eşyalarına ve kişisel eşyalara, açık masaların bulunduğu bir odayı çok düzensiz hale getirecek birçok şeye erişim sağlıyor. Gözlemlerimize göre, teller masanın içinde iyi gizlenmediyse mimari ofis dekorasyonu olmadan 90.000 liralık bir konferans masası bile korkunç görünüyor.

İçeride dış mekândan esintiler bulundurun

Doğanın tasarımında ciddi bir detay vardır. Geri kazanılan ahşap panel kurulumları, açık beton zeminler ve doğal flora kalıplarını kumaşlara ve sanat eserlerine dâhil etmek, bitki yaşamının kendisi de yaşayan duvarlar biçiminde daha belirgin hale gelerek daha canlı ve gerçek bir çalışma ortamı sunuyor.

İş yüküne ve çeşidine göre tasarım

Tasarım dünyasındaki 20 yıllık süreçte, değişim oldukça hızlı gerçekleşir hale geldi. Sadece hücreler kaybolmakla kalmıyor, şimdi yerine oturma tezgâhı konulmamış koltuklar tarafından ele geçiriliyor. Multimedya sunumlarından sıradan koparma alanlarına kadar çok amaçlı alanlar kullanılabilir. 4-6 kişilik bir toplantı için daha elverişli bir mekânın yanı sıra ayakta yapılan toplantılar için yüksekliği ayarlanabilen masalara doğru bir geçiş yapmaya olanak tanıyan daha oval biçimli mimari ofis dekorasyonu masaları da son dönemlerde popüler hale geldi.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Vizon Rengi Koltuk Kombinasyonları

Tasarlanmış Lounge alanları

Son zamanlarda katı iş istasyonlarının antitezleri olan alanlar yaratmaya doğru bir adım atılıyor. Açık ve güçlü kablosuz teknoloji, çalışma alanını her zamankinden daha fazla çözerek ofislerin daha rahat bir hale gelmesini ve bu da rahat çalışmayı teşvik ediyor. Ofisler artık çalışmayı daha eğlenceli hale getirmek için özel salon alanlarının dâhil edilmesini zorunlu kılıyor. Bu nedenle siz siz olun, ofis dekorasyonu yapacağınızda bu yazımızdaki ince fakat önemli ayrıntılara kulak verin.

Mimari ofis dekorasyonu fotoğraf galerimiz;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir