Fransız Balkonlu Salon Dekorasyon Örnekleri

Yazar: | Haziran 1, 2017

Fransız balkon; zeminden tavana kadar uzanmış olan doğramalardan oluşmuş, ön tarafında ise maksimum olarak 50 cm kadar bir çıkıntı ve bir de korkuluk bulunan balkon türüdür. Fransız balkonlu salon dekorasyon için pek fazla seçenek olmaması ile birlikte elimizde var olan imkanlar doğrultusunda mevcut alanı en iyi şekilde kullanmamız mümkün. Fransız balkon türü dekorasyon için çok uygun görülmeyebilir ya da fazla öneri olmayabilir. Fakat çok küçük alanlarda bile büyük dekorasyonlar yapılabildiği göz önüne alınırsa bu tarz balkonlar için de bir şeyler yapabilmek mümkündür. Peki neler yapılabilir?

Fransız balkonlu Salonlarımızı görsel açıdan nasıl daha hoş bir hale getirebiliriz?

Fransız balkonlu salonlarımızın dekorasyonunda normal balkon dekorasyonundaki gibi yüksek bir performans beklenemez. Yani en fazla 50 cm lik bir çıkıntı olduğu göz önüne alınacak olursa çok azında minik bir oturma alanı yaratabilir. Fakat bu alanları görsel açıdan güzelleştirmek mümkündür. Dışarıdan bakınca sadece korkulukları gözüken Fransız balkonların korkuluklarında canlı renkler kullanmak ve de var olan küçük çıkıntıya minik aksesuarlar kullanmak hoş ve sıcak bir görüntü yaratacaktır. Aynı zamanda bu tarz balkonlarda askılı saksılar da kullanmakta herhangi bir sakınca olmamak ile birlikte hoş bir görüntü yaratılabilir. Bu tarz balkonlarda korkulukların her iki tarafına da kullanılacak olan aydınlatıcı aksesuarlar o ortamı dışarıdan daha geniş ve ferah gösterecek aynı zamanda da o alanın kullanıcısına olumlu bir enerji verecektir.

Fransız balkonlu salonumuzun dekorasyonunu yaparken ne tarz aksesuarlar kullanılabilir?

Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi askılı saksılar, duvar aksesuarları, duvar ya da korkuluklarda kullanılacak olan aydınlatma aksesuarları vs. o dar alanda herhangi bir sıkıntıya neden olmadan hoş bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Bu tarz balkonlarda eğer arada biraz mesafe varsa yer minderleri ile kendinize küçük bir dinlenme alanı oluşturmanız da mümkün. Bu şekilde hem alanı değerlendirmiş olursunuz hem de kendinizi yorucu bir günün ardından sıcak bir bitki çayı ile burada oturup dinlendirme ile ödüllendirirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Teras Dekorasyon Modelleri 2017

Fransız Balkon Dekorasyon Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Dekoratif Balkon Aksesuarları başlıklı yazımız balkon dekorasyon eşyaları, balkon dekorasyonu yaparken önerilenler ve balkon süsleme fikirleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Fransız Balkonlu Salon Dekorasyon Örnekleri

  1. Elmas

    Fransız balkon dekorasyonlarının en sevdiğim güzelliği balkonları full çiçek veya sarmasık gibi bitkilerle süslüyorsun muhteşem oluyor

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir