Ferah Bir Oturma Odası İçin Ne Tür Koltuklar Tercih Edilmeli

Yazar: | Kasım 7, 2018

Oturma odaları günün yorgunluğunu ve stresini attığımız, evimizde huzur bulduğumuz mekanlardan birisidir. Oturma odaları ayrıca dost ve sevdiklerimizi ağırladığımız nadide köşelerden birisidir. Oturma odası mekanları bu açılardan evimizin özel bölümlerinden birisidir. Bu özel mekanların özenli bir şekilde olması zaman ayıracağımız dost ve sevdiklerimize de aslında verdiğimiz değerin bir parçasıdır.
Oturma odalarında güzel ve keyifli anlar geçirmek için bu bölümü doğru ve ayrıcalıklı bir şekilde kullanmamız gerekir. Bunun için kullandığımız aksesuarlardan, mobilya seçimine kadar her şeyin uyum ve ahenk içinde olması gerekir. Bu durum evimizin bu bölümünde mutlu olmamızı sağlayacaktır.

Koltuk Seçimi Yaparken;

Huzur bulduğumuz mekanlar olarak ferah bir oturma odası seçimi için mobilya seçimi oldukça önemlidir. Oturma odalarında konfor ve rahatlığı sağlayacak en önemli mobilyalardan biri de koltuklardır. Seçeceğimiz koltuk takımı oturma odamızda keyifli bir şekilde zaman geçirmemiz için bizlere yeterli olacaktır.
Oturma odalarında ne tür koltuk seçimi tercih etmek daha uygundur diye soracak olursanız bunun için öncelikle odanızın büyüklüğü ve şekli bu konuda size yardımcı olacaktır diyebiliriz. Küçük odalar için genelde köşe takımları doğru bir seçim olacaktır. Odaya uygun şekilde olan zevkli bir köşe takımı küçük oturma odaları için idealdir Büyük odalar içinse köşe takımları olabileceği gibi oturma gurupları da güzel durur. Hem kullanışlı hem de zevkinize uygun şekilde rahat bir koltuk takımı seçmeniz güzel olacaktır.

Renk Seçimi Önemli!

Oturma odaları için mobilyanın şekil ve modelinden sonra ferah oturma odaları için seçeceğiniz mobilyanın rengi de önemli bir husustur. Koltuk takımlarında sadelik ve rahatlık açısından kahve, bordo, mürdüm gibi tonlar uygun olacaktır. Gösterişli modellerden hoşlananlar canlı renkleri tercih edebilir ama genel olarak pastel tonlarında, koyu renk mobilyalar odayı estetik ve zarif gösterecektir. Üstelik her türlü mobilya ve aksesuara da bu renkler çok daha kolay uyum sağlayacaktır. Güzel ve ferah dinlenme mekanları olarak oturma odalarınızın sizi mutlu ve keyifli hissettirmesini istiyorsanız seçiminizi sadelik ve zerafetten yana kullanmanız akıllıca olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Oturma Odası Dekorasyonu Sehpanın Önemi

Bir önceki makalemiz olan Oturma Odası Dekorasyonu Sehpanın Önemi başlıklı yazımız en güzel sehpa modelleri, oturma odası dekorasyonu ve oturma odası sehpa modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir