Farklı Oturma Odası Dekorasyonu İle Hayatınıza Renk Katın

Yazar: | Aralık 19, 2017

Ev dekorasyonu keyifli olduğu kadar dikkat edilmesi gereken noktaların olduğu da bir eylemdir. Dekorasyon yapmak istediğinizde hangi odayı dekora etmek istediğiniz, yeni trendler, bu trendlerin sizi yansıtıp yansıtmadığı, renk seçimleri, koltuk seçimleri, oda büyüklüğü gibi konularda önem arz eden maddelerdir. Farklı oturma odası dekorasyonu yapmak istediğinizde de tüm bu maddeleri göz önüne almanız ve odanızı bu bilgilere göre dekore etmeniz gerekmektedir.

Farklı Oturma Odası Dekorasyonu İle Klasikten Uzaklaşmak

Farklı oturma odası dekorasyonu yapmak istediğinizde ilk kurtulmanız gereken nokta klasik oturma gruplarıdır. Günümüzde ev dekorasyonlarında rahatlık ön planda tutulurken canlı renkler de hayatımıza girmektedir.
Annelerimizin evlerinde olduğu gibi salon ve oturma odalarında koyu kahverengi devri son buldu diyebiliriz. Artık günümüzde turuncular, mürdüm renkleri, koyu pembeler, maviler, morlar gibi canlı ve dinamik renkler oturma gruplarında tercih edilmektedir. Eski dönem vitrin grubu yerine de daha çok TV üniteleri ve kitaplık modelleri tercih edilmektedir. Mobilyalı yaşam alanı yerine yaşam alanında mobilya düşüncesi hakim olmaya başlamıştır. Bu da inanlara kendi yaşam alanlarını kendi zevklerine göre yaratma şansı sunmaktadır.
Oturma odası günlük yaşamın içinde kullanılan ve aile fertlerinin sık sık kullandıkları bir odadır. Bu nedenle koltuk seçimlerinde rahatlık ön plana çıkmalıdır. Özellikle çocuklu olan aileler daha rahat koltuklar ve korumalı koltuklar seçebilirler. Açık tonlar çocuklu aileler için biraz sıkıntılı olabileceği için daha çok renkli ve leke tutmayan kumaşların seçilmesi temizlik için de kolaylık sunmaktadır. Vitrin takımı yerine bir TV ünitesi kullanılması ve duvara monte edilmesi deprem bölgesi olan Türkiye için en uygun işlemlerdir.

Daha Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin ; 

Farklı oturma odası dekorasyonu seçimlerinizde renkleri ön plana çıkarabilirsiniz. Bunu yaparken de farklı renklerin bir arada kullanılması yorucu olabilmektedir. Bu çizgide dikkat edilmesi gerekir. Örneğin koltuk grubunda turuncu tonlarını seçen bireyler halı ve perdelerde sakinleşmelidir. Küçük aksesuarlarda turuncuya uyumlu olabilecek mor, yeşil tonları seçilebilir. Büyük objelerde ise krem ve beyaz tonları daha doğru seçimler olacaktır. TV ünitesi ya da kitaplık seçimlerinde de açık tonların tercih edilmesi mekanı daha ferah gösterecek seçimlerdir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Oturma Odası Dekorasyonu Sehpanın Önemi

Farklı Oturma Odası Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Hardal Sarısının Güçlü Etkisinden İlham Alın başlıklı yazımız hardal rengi koltuk kombinasyonları, hardal sarısı hangi renkle kombinlenir ve hardal sarısı koltuğa uygun halı ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Farklı Oturma Odası Dekorasyonu İle Hayatınıza Renk Katın

  1. Emine

    Farklı oturma odası dekorasyonu için ben turuncuya ağırlık verdim. Turuncu koltuk takımı duvarları kapalı turuncu ve halı seçimini de turuncu şekilli seçtim gelen misafirlerim çok beğeniyor.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir