Evinizi Döşemeye Mutfakla Başlayın

Yazar: | Ekim 14, 2018

Evinizi Döşemeye Mutfakla Başlayın

Mutlaka her kadının hayalinde yepyeni bir mutfak vardır. Hatta elimizde olsa her sene mutfağımızı yenilemek isteriz. Çünkü her sene mutfak modası tezgahına kadar değişmekte ve sürekli yeni modellerle biz kadınları cezp etmektedir. Peki sizce mutfağın en önemli kısmı nedir desek ne cevap verirsiniz? Mutlaka herkes tezgah cevabını vermiştir. Çünkü herkes tezgahta en önemli işlerini hallederler. Hamur açmak, sebze meyve soymak, et doğramak gibi bazı önemli işleri tezgah üstünde yaptığımızdan tezgahımızın hem kullanışlı hem de göz zevkimize uyan bir tezgah olması gerekir.

Peki nedir bu sene moda olan mutfak tezgah dekorasyonu ?

Bu senede geçen diğer üç sene gibi yine mutfağımızda açık renkler modasının hala devam ettiği görülüyor. Açık renkleri tercih ederek model seçme zevkinizi yine kendinize bırakabilirsiniz. Klasik veya modern bir mutfak sizin göz zevkinize kalmış. Özellikle yeni evlenen çiftlerin evlerinin mutfaklarında retro , vintage , ve country tarzı mutfaklarda oldukça sıkla görülüyor ve tercih ediliyor.

Yine eğer mutfak tezgah dekorasyonunda yeni evlenen çiftlerin mutfaklarını incelersek seçilen renk tercihleri açık renklerden, krem, toz pembe , kırık beyaz veya gök mavisi kadar açık mavi tonları tercih edildiği görülmektedir. Mutfak tezgahınızda açık tonları tercih ettiyseniz mutfak dolapları için renk seçiminiz daha kolay olacaktır çünkü açık renklere her rengin kolaylıkla uyma imkanı vardır.

Bu sezonda mutfak tezgahlarında açık tonlar tercih edilmesine rağmen siyah tezgahta yine bayanların ve erkeklerinde tercih listelerini süslüyor. Siyah ve ona yakın koyu renkli tezgahlar gerek parlaklık gerek ise kir göstermediğinden tercih edilme sebepleri olarak görülüyor. Mutfak tezgah dekorasyonu ne kadar basit görülse de bir o kadar zordur. Mutfak tezgahınızın mermer çeşidi fazlasıyla zordur. Bu mermerlere örnek olarak granit, düz mermer verilebilir. Ama bu senede tüm yeni evlenenler veya evini yeniden döşeyenler granit mermeri tercih etmektedir. Kullanım süresi uzun süreli olup o cazip gelen parlaklığı uzun süre devam etmektedir. Bu sayede bir müddet daha kadınların mutfağını granit ve açık tonlar tercih edeceğini gösteriyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mutfağınızı Daha Aydınlık Gösterecek Duvar Kağıdı Tavsiyeleri

En Güzel Mutfak Dekorasyonu Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Ahşap Mutfak Dolapları başlıklı yazımız ahşam dolap fiyatları, ahşap mutfak dolapları ve mutfak dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir