Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri

Yazar: | Mayıs 20, 2019

Yaşam alanlarına bakıldığı zaman ev, okul ve iş yerleri gibi alanların daha efektif ve hoş bir yapıyı oluşturmada iç dizayn önemli yere sahiptir. İç dizaynın yanı sıra renklerde bu alanlarda pozitif enerjiyi artırmada doğrudan etkiye sahiptir. En fazla zamanın geçirildiği evlerde bu güzelliklerin fazlaca tercih edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Evi aydınlık gösteren boya renkleri ile sizde enerjisi yüksek iç dizaynı kaliteli yapıyı oluşturabilirsiniz. Bunu yaparken de doğru etkileşimlerle mükemmele kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Evinizin enerjisini yükseltirken tercih edeceğiniz boya rengi sizi de tam anlamı ile yansıtmalıdır. Sizden bir parçanın olduğu hissini vermek sizi ve sevdiklerinizi daha mutlu kılacaktır. Geniş alan oluşturmada ve ferahlığı sunmada da bu dengeyi çok kolay görebilirsiniz. Evlerin açık renklerle donatılması özellikle de apartmanda yaşayanlar için daha etkili sonuçları beraberinde getirecektir.

Evi Aydınlık Göstermenin Yolları

Evi Aydınlık Göstermenin Yolları

Mekanı güzelleştirecek olan faktörleri uygulamak ve yaşam kalitenizi artırmak hassas dokunuşlarla mümkündür. Bu hassas dokunuşlardan bir tanesi de elbette aydınlık bir ev oluşturmak ile mümkün olacaktır. Bu noktada evi aydınlık göstermenin yolları ile ilgili teknikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle evi aydınlık göstermede duvar rengi seçiminizi açık renklerden yana kullanmanız gerekir.
  • Hangi renk boya tercihi yapacağınıza doğru karar verirken krem ve beyaz tonlar size üst düzey aydınlığı sağlayabilir.
  • Boya seçimin yanı sıra eşyaların da koyu renklerden olmamasına özen göstermelisiniz.
  • Aksesuarlarınız da parlaklığı ve hoş görünümü sunan etkileri oluşturabilirsiniz.
  • Perde seçimleriniz hem duvar ile hem de mobilya ile uyumlu açık renkler olmalıdır.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri

Eve Huzur Veren Boya Renkleri

Huzurlu evinize geldiğinizde sizi tüm stresten uzaklaştıracak ve mutluluk verecek yapıda renkler görevini her daim en iyi şekilde yapar. Renkleri iyi seçip uygulamak ise size kalmıştır. Eve huzur veren boya renkleri arasında kum beji rengi, krem, beyaz, gri, mavi fildişi ve turuncu gibi iç açıcı olmasına dikkat edin. Elbette bunu seçerken de ev mobilyalarına ve perdelerine uyumunu da es geçmeyin. Duvar boyası renkleri uyumun ön planda tutularak uygulanmasına dikkat etmelisiniz. Eşyaların hem konforlu hem de uyumlu olması sayesinde evde huzuru da sağlamış olursunuz. Ev sakinleri ve misafirlerinize de pozitif enerji yayabileceğiniz renklerle sonuca ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Salonlarda Yeni Dekorasyon Anlayışı

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri ile ilgili hazırlamış olduğumuz galeride sizlere fikir verebilecek yönler bulunmaktadır. Galerimizi ziyaret ederek kararlarınıza etki edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Bej Rengi Salon Dekorasyonu başlıklı yazımız 2018 salon modelleri, bej rengi koltuk takımı ve bej rengi salon dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri

  1. ASLI

    Bir boyanın rengi ve dokusu kişilerin ruh halini yansıtıyor. Çoğu insan da evlerinde huzur arıyor. Bu nedenle huzur verici boya tonlarını bilmek oldukça önemli. Evi aydınlık gösterecek küçük dokunuşlar ile yaşam alanlarımızı nasıl güzelleştirebileceğimizin bilgisini vermişsiniz. Bu tüyolar oldukça işime yaradı. Bu nedenle sizlere teşekkür ederim. Bu tarz bilgilendirici yazıların devamlı gelmesi hayatımızı kolaylaştıracaktır.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir