Evde Yapılabilecek Ayakkabılık Modelleri

Yazar: | Temmuz 3, 2018

 

 

Ayakkabılar hem bayanlar hem de erkekler için en önemli ve popüler moda aksesuarlarından biridir. Ancak ayakkabıları koyacak bir yer bulmak, küçük bir dairede yaşayan herkes için özellikle de bayanlar için büyük problemdir. Sonuç olarak bu sorunu çözmek ve koridordaki ayakkabı kaosunu ortadan kaldırmak için mutlaka bir ayakkabı rafına veya en azından satın almanız gerekmeyen bir ayakkabı rafına ihtiyacınız olacaktır. Kendin yap köşemizde ele alacağımız evde ayakkabılık yapımı konumuzda ihtiyacınız olan tek şey biraz hayal gücü ve her yerde bulabileceğiniz ufak tefek malzemeler olacak. Böylece hem dağınıklıktan kurtulmuş olursunuz hem de orjinal görünümleri ile göz zevkinize hitap eden birşey ortaya çıkarmış olursunuz.

Evde ayakkabılık yapımı için gerekenler

Sizin için derlediğimiz, yerden tasarruf sağlayan ve evde yapabileceğiniz orijinal ayakkabılıklar sayesinde ayakkabılarınızı saklayabilir veya yaratıcı bir şekilde sahneye koyabilirsiniz. İhtiyacınız olacak tek şey yaratıcılığınız ve hayal gücünüz olacaktır. Bir ayakkabılık çeşitli malzemelerden örneğin; kovalar, kutular hatta kullanılmayan vitrin, sehpa gibi her türlü eşyadan yapılabilir. Plastik borular veya metal borular gibi bileşenler de evde yapılabilecek ayakkabılık modelleri için ilginç çözümler sunar. Çok fazla ayakkabınız varsa, doğrudan duvara, bir kapının arkasına ya da gardırop üzerine monte edilebilen çeşitli raf ve dikmelerle onlar için yeterince yer açabilirsiniz.  Genel olarak en pratik yerler kapı arkalarıdır, yapılacak küçük raflar sayesinde pek çok ayakkabı gizlenebilir. Ancak eğer en çok düzene ihtiyaç duyduğumuz yer koridorda kullanacağımız bir ayakkabılık yapacaksanız; bu yazımızda kesinlikle zarif, yerden tasarruf sağlayan ve yaratıcı şekilde düzenlenmiş harika fikirler bulacaksınız. İşte sizin için bulduğumuz evde yapılabilecek ayakkabılık modelleri;

Kartondan Ayakkabılık Yapımı

Evde ayakkabılık yapmak için en kolay temin edebileceğimiz malzemeler elbette ki karton kutulardır. İstediğimiz ebatlarda ve rahatlıkla bulabiliyor olmamız karton kutudan ayakkabılık yapmayı cazip hale getirecektir. Umarım fotoğraf sizin için ilham kaynağı olur (:

Ahşap Ayakkabılık Yapımı

Ahşap her ne kadar zorlu ve işçilik istiyor gibi görünse de aslında ihtiyacımız olan tek şey ahşap tablaları istediğimiz boyutlara getirebileceğimiz bir testere ve birbirine monte etmek için çivi veya vida. Artık neredeyse her evde şarjlı tornavida olduğunu düşünürsek vida bizim için daha kolay olacaktır, zira çiviyle yapılmış bir ayakkabılığa oranla çok daha sağlam bir ayakkabılığa sahip oluruz.  Son olarakta biraz renk katmak için sprey boya veya vernik.

Çöp Kutusundan Ayakkabılık Yapımı

Görüleceği üzere çöp kutularından ve hatta boş su bidonlarından ayakkabılık yapmakta mümkün.

Paletten Ayakkabılık Yapımı

Bahçede kullanmanın daha iyi olacağını düşündüğümüz ayakkabılık modeli.

PVC Borudan Ayakkabılık Örnekleri

İlginç Ayakkabılık Yapımı

Ve burada da evde yapabileceğiniz ilginç ayakkabılık modelleri bulunuyor.

Görsel kaynak: pinterest.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir