Duvar Rengi İle Mobilya Uyumu

Yazar: | Mayıs 18, 2019

Evlerin vazgeçilmezleri arasında ön planda olan en önemli faktör dekor uyumudur. Bu uyumu oluşturabilmek içinde renk uyumunu en iyi şekilde ortaya koymanız ile mümkündür. Elde etmek istediğiniz uyumda halı, perde, mobilya ve dekor ürünleri bir bütün halinde olmalıdır. Elbette evin duvar rengi de bu dengeyi oldukça fazla etkileyen faktörlerdendir. Duvar rengi ile mobilya uyumu elde edilmesi görüntünün hoş ve çekici hale bürünmesinde gözlemlenen faktörler ortaya çıkmaktadır. Seçim yapmadan önce evin duvar rengine göre hareket etmeniz gerekir. Konforlu ve oldukça güzel görünüme sahip olan mobilya takımı alma kararına vardıysanız bu kez de duvarların rengini değiştirmeniz daha doğru olacaktır. Biraz teferruatlı ve yorucu bir iş gibi görünse de bu işi bir kez yapın sağlam yapın. Size yaşamın içinden etkileşimleri sağlayacak etkenleri es geçmemek gerek. Bu sayede harika bir salona ya da misafir odasına kavuşabilirsiniz.

Mobilya ve duvar rengi uyumu

Duvara Uygun Mobilya Tercihleri

Genellikle duvar renklerin standart kabul edildiğini düşünerek hareket etmeniz çok yanlış olacaktır. Sizi ve ailenizi yansıtan uyumu renklerle bütünleştirebilirsiniz. Bunu elde ederken önceliğiniz duvarlarınıza uyacak mobilyayı bulmaktan geçmektedir. Duvar rengi ile mobilya uyumu karşılıklı etkiyi size sunabilecek düzeyde olması ne denli doğru adım attığınızı da gösterecektir. Hem duvar rengi hem de perde rengi bir araya geldiğinde tüm faktörler birbirini tamamlayacak unsurları bünyelerinde bulunduracaktır. Uyumlu ve dengeli bir oda yapısını bu sayede elde etmiş olacaksınız. Uzun yıllar kullanacağınızı hesaba katarak adım atmak pişmanlığınızın önüne geçecektir.

Duvar mobilya uyumu

Renk Kombinasyonunda Duvar Mobilya Ahengi

En iyi görüntüyü elde etme düşüncesinin hakim olduğu salonlar ve misafir odaları görselliklerin doğru şekilde uygulanması ile elde edilebilir. Bu uygulamalarda seçimler her zaman bir adım önde olmak zorundadır. Renk kombinasyonu oluşturarak muhteşem bir oda elde etmede tüm eşyaların önemli etkisi bulunmaktadır. Elbette bu eşyalara ahengi sağlayacak olan duvarın rengi de ön plandadır. Mobilya ile birbirini çağrıştıracak renkleri kullanmak üst düzey performans için etkili olacaktır. Siz bu etkiyi oluştururken de seçimlerinizde hem uyumu hem de çekiciliği planlayarak yapmalısınız. Böylelikle uyumlu ve estetik görünümlü odayı elde edebilirsiniz. Her etkileşimin size fayda sağlayacağını bilerek hareket etmek gereklilikler arasındadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Hardal Sarısının Güçlü Etkisinden İlham Alın

Duvar rengi ile mobilya uyumu elde etmenize yardımcı olabilecek görselleri sizler için hazırladık. Hem fikir vermesi hem de size yeni bir bakış açısı katması adına galerimizde ki resimleri ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Ferah Bir Oturma Odası İçin Ne Tür Koltuklar Tercih Edilmeli başlıklı yazımız 2019 koltuk modelleri ve 2019 koltuk takımı modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir